لینک های دسترسی

Breaking News

سربازان روسی برای اولین بار وارد پاکستان شدند


باجوه: سربازان روسی برای دو هفته در پاکستان باقی خواهند ماند.
باجوه: سربازان روسی برای دو هفته در پاکستان باقی خواهند ماند.

سربازان روسی به روز جمعه په منظور شرکت در اولین مانور نظامی مشترک به پاکستان مواصلت کردند. در عین زمان روسیه میزبان سربازان هندی برای اجرای تمرینات در راه مبارزه با دهشت افگنی در منطقه است.

وزارت دفاع روسیه گفته است به روز جمعه ٢٣ سپتمبر حدود ٧٠ سرباز کندک کوهی روسیه به پاکستان رفتند تا در تمرینات نظامی مشترک با نیروهای پاکستانی شرکت کنند. وزرات دفاع گفته است تمرینات که قرار است به روز شنبه آغاز شود به تحکیم و تقویت همکاری نظامی بین دو کشور کمک خواهد کرد.

جنرال عاصم سلیم باجوه رئیس بخش مطبوعات اردوی پاکستان به روز جمعه در صفحه تویتر خود رسیدن سربازان روسی به پاکستان را تائید کرده و نوشته است؛

"این گروه سربازان پیاده نظام روسی برای دو هفته در پاکستان باقی خواهند ماند و یکجا با سربازان پاکستانی در تمرینات نظامی شرکت خواهند کرد."

این پس از ایجاد پاکستان در سال ١٩۴٧ میلادی اولین بار است که سربازان روسی به منظور شرکت در تمرینات نظامی به پاکستان میایند.

در این اواخر روابط میان مسکو و اسلام آباد رونق یافته و در سال ٢٠١۴ روسیه تحریم سلاح بر پاکستان را لغو کرد.

رسانه های پاکستان تمرینات مشترک نظامی میان سربازان روسی و پاکستانی را رشد روابط دو کشور در بخش دفاعی خوانده اند.

تمرینات نظامی روسیه و پاکستان همزمان با تمرینات نظامی مشترک میان هند و روسیه صورت میگیرد که به روز پنجشنبه در یک محوطه تیراندازی نظامی در منطقه دور افتاده شرق روسیه آغاز شد.

در این تمرینات ٢٥٠ سرباز هندی و ٢٥٠ سرباز روسی شرکت کرده اند.

در حالی که ایالات متحده در زمان جنگ سرد همسایه و رقیب هند، پاکستان را حمایت میکرد، مسکو و دهلی جدید روابط نزدیک سیاسی و نظامی برقرار کرده بودند.

هند یکی از مشتریان ارشد اسلحه روسیه باقی مانده بود اما مسکو تلاش میکرد که با پاکستان نیز روابط خود را تقویت بخشد.

XS
SM
MD
LG