لینک های دسترسی

Breaking News

حملات تازهٔ روسیه سبب کشته‌شدن ۲۱ غیرنظامی در شرق اوکراین شد


تصویر از آرشسیف صدای امرکیا

مقام‌های اوکراینی روز سه شنبه سوم می (۱۳ ثور) گفتند که در اثر حملات تازهٔ قوای روسی بر شرق این کشور، دست‌کم ۲۱ غیرنظامی کشته و ۲۷ غیرنظامی دیگر زخمی شده اند.

والی منطقهٔ دونتسک اوکراین گفته است که حملات روز سه‌شنبه در مقایسه با حملات یک ماه پیش، مرگبارترین حملات روسیه علیه غیرنظامیان در آن کشور به شمار می‌رود.

پاولو کریلونکو، والی دونتسک، در صحفهٔ تلگرام خود نوشته است که دست‌کم ۱۰ نفر در اثر گلوله‌باری ''اشغالگران روسی" در فابریکه تولید مواد کیمیایی (Avdiivka Coke and Chemical Plant) کشته و ۱۵ نفر دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری فرانس پرس از قول این مقام اوکراینی گزارش داده است که حمله در این فابریکه زمانی رخ داد که کارگران پس از انجام وظایف شان در ایستگاه منتظر بس بودند تا به خانه‌های شان برگردند. او همچنین گفت که "روس‌ها می دانستند که آنان چه مکانی را هدف قرار می‌دهند".

این فابریکهٔ تولید مواد کیمیایی که یکی از بزرگترین فابریکه‌ها در اروپا به شمار می‌رود، در سال‌های اخیر بارها هدف حملات نیروهای جدایی‌طلبان طرفدار روسیه قرار گرفته است؛ جدایی‌طلبانی که از سال ۲۰۱۴ میلادی به این‌سو، درگیر جنگ با قوای اوکراینی بوده اند.

والی دونتسک گفته است که پس از حملهٔ روسیه بر ایستگاه قطار آهن در شهر شرقی کراماتورسک اوکراین که در اثر آن ۵۹ نفر کشته شدند، حملهٔ روز سه شنبه مرگبارترین حمله قوای روسی در برابر غیرنظامیان در یک روز به شمار می‌رود.

او گفت:‌ "روسی‌ها در برابر هر جنایتی که در سرزمین ما مرتکب می شوند، مجازات خواهند شد."

این فابریکه در یک شهرک صنعتی منطقهٔ دونتسک موقعیت دارد و خط مقدم جبههٔ علیه قوای روسیه می‌باشد.

روسیه در هفته های اخیر حملات خود را به مناطق جنوب و شرق اوکراین افزایش داده است که تحت کنترول کیف قرار دارند.

بر اساس گزارش ملل متحد، از ِ آغاز تهاجم نظامی روسیه بر اوکراین که به تاریخ ۲۴ فبروری آغاز شد، تا حال بیش ۳۱۵۰ غیرنظامی اوکراینی کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG