لینک های دسترسی

Breaking News

سعودی در صدد انجام عملیات زمینی در امتداد مرز یمن


کری خواستار توقف حملات به منظور امدادرسانی به نیازمندان در یمن شده است

عربستان سعودی گفته است که برای جلوگیری از حملات راکتی و هاوان ملیشه های حوثی در شهرک های مرزی سعودی از همه گزینه ها به شمول عملیات زمینی کار خواهد گرفت.

با وصف حملات شدید هوایی سعودی بر مواضع جنگجویان حوثی در شهرک های مرزی سعده و بندر مایدی در یمن، آن گروه به پرتاب هاوان بر مناطق مرزی سعودی ادامه داده است.

ائتلاف کشور های عرب به رهبری سعودی در مورد عملیات زمینی در یمن نگرانی دارد. اردوی کارآزمودۀ گوریلایی یمن و جغرافیای کوهستانی و صعب العبور یمن، انجام همچو عملیات را با دشواری روبرو می سازد.

در همین حال جان کری وزیر خارجۀ ایالات متحده امریکا روز پنج شنبه وارد عربستان سعودی شد تا با مقام های آن کشور در مورد توقف حملات هوایی به منظور امداد رسانی به نیازمندان در یمن صحبت کند.

وزیر خارجۀ ایالات متحده روز گذشته در یک کنفرانس مشترک خبری با همتای ایرانی اش از طرف های درگیر در منطقه خواست تا به قوانین بشری احترام گذاشته و مواظب باشند که در جریان عملیات غیرنظامیان آسیب نبینند.

ایران همواره حملات هوایی به رهبری سعودی را بر مواضع حوثی ها در یمن محکوم کرده و نیز اتهامات غرب و کشور های عربی را رد می کند که گویا تهران شورشیان حوثی را تمویل و تسلیح می کند.

آقای کری در سفر به ریاض با عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن در ریاض دیدار کرد و و مباحثات را "سازنده" توصیف کرد. جان کری همچنان روز پنج شنبه با عادل الجبیر وزیر خارجه و سلمان پادشاه عربستان سعودی دیدار کرد.

XS
SM
MD
LG