لینک های دسترسی

Breaking News

حمله با موتر در بلجیم؛ شش نفر کشته شد


تا کنون انگیزۀ اصلی این رویداد مشخص نشده است

مقام‌ها در بلجیم گفته اند که رانندۀ یک موتر صبح یکشنبه ۲۰ مارچ (۲۹ حوت) موترش را بر شرکت کنندگان یک جشنواره در شهر له لوفیر رانده و سبب مرگ شش نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر شده است.

دامین ورهین، سارنوال شهر له لوفیر به خبرنگاران گفت: "تا ایندم که تحقیقات جریان دارد، همین قدر می‌دانیم که موتر بر گروهی از مردم رانده شده است که شش نفر کشته و ۲۶ زخمی بر جا گذاشته است، وضعیت صحی ده نفر از زخمی شدگان خطرناک است."

آقای ورهین گفت که دو مظنون اصلی این رویداد که ۳۴ و ۳۲ سال عمر دارند، اکنون در بازداشت پولیس به سر می‌بردند و به گفتۀ وی تا حال نمی‌توان گفت که دهشت افگنی انگیزۀ این حمله بوده است.

الکساندر دی کرو، صدر اعظم بلجیم در یک پیام تویتر این رویداد را "خبر هولناک" خوانده است. دفتر صدر اعظم ناروی گفته است که قرار بود آقای دی کرو و فلیپ، پادشاه بلجیم نیز ناوقت یکشنبه از این محل دیدن کنند.

بلجیم در این فصل سال صحنۀ برگزاری جشنواره‌های متعدد خیابانی است که رژه‌های "بینچ" و "الوست" مشهورترین آن‌ها است.

یکی از شاهدان عینی به رسانۀ دولتی بجلیم گفت: "من پای پیاده عبور می‌کردم و دیدم که یک موتر با سرعت زیاد به سوی مردم رانده می‌شد. راننده توقف نکرد و بر مردم راند."

جاکوس گوبرت، شهردار له لوفیر گفته است که در زمان رویداد حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ شرکت کننده در محل برگزاری این جشنواره حضور داشتند.

ماه گذشته، رویداد مشابهی در آلمان نیز به وقوع پیوست و مردی با موتر بر شرکت کنندگان یک جشنواره تاخت و ده‌ها نفر به شمول کودکان را زخمی کرد.

XS
SM
MD
LG