لینک های دسترسی

Breaking News

ادعای تلفات طالبان در حملات هوایی نیروهای خارجی در ننگرهار


مقام‌های محلی ننگرهار، مدعی اند که در جریان دو حمله هوایی جداگانه نیروهای خارجی در ولسوالی شیرزاد این ولایت، تلفات سنگین به جنگجویان طالبان وارد شده است.

این حملات هوایی شام روز جمعه در منطقه مرکیخیل در مربوطات ولسوالی شیرزاد راه اندازی شده است که به گفته مقام‌های ننگرهار، شانزده تن از اعضای گروه طالبان به شمول ۵ فرمانده این گروه کشته شده اند.

ریاست امنیت ملی ننگرهار روز شنبه (۳۱ حمل) گفته است که مولوی زرمحمد، معاون والی نام نهاد طالبان برای ننگرهار، مولوی نورالله، معاون ولسوال برای شیرزاد، سیدا جان، فرمانده گروه ۲۰نفری و ذبیح الله، یکی از فرماندهان برجسته طالبان در این ولایت در میان کشته شدگان اند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفت که شام روز گذشته طیاره‌های بی سرنشین دو مرکز مهم طالبان را هدف قرار داده اند که محمد عالم، قاضی طالبان برای ولسوالی شیرزاد کشته شده و ۱۷تن از جنگجویان دیگر این گروه زخمی شده اند.

در همین حال، فرماندهی پولیس ننگرهار می‌گوید که عملیات نظامیان افغان برای پاکسازی ولسوالی از وجود طالبان ادامه دارد و در این عملیات‌ها نیروهای خارجی نیز نظامیان افغان را همکاری هوایی می‌کنند.

طالبان تا اکنون در این مورد چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG