لینک های دسترسی

Breaking News

برفباری سنگین در روز اول فصل بهار در شرق امریکا


تصویری از شاخه های پوشیده با برف شهر واشنگتن دی سی به روز چهارشنبه ۲۱ مارچ مصادف با اول ماه حمل

میلیون ها باشندۀ ایالت های شرقی امریکا روز چهارشنبه در نخستین روز فصل بهار، با دور دیگری از بارش برف سنگین، یخ و باد شدید مواجه شدند.

این چهارمین بارش عمدۀ برف در این منطقه طی ماه جاری میلادی به شمار می رود که برعلاوۀ تعطیلی مکاتب، لغو پروازها، توقف برنامه سفرهای جاده ای بس ها، و لغو حرکت قطارها را در پی داشت.

در شهر واشنگتن، ادارات فدرال با تعطیلی عمده مواجه شدند و مکاتب منطقه تعطیل بود. بسیاری از شرکت ها و رستوران ها و همچنین کلبهای ورزشی نیز برنامه های خود را تغییر دادند و برخی از آنها ترجیح دادند که فعالیتی نداشته باشند.

در ایالت ویریجینا و ویرجینیای غربی، ۲۸ هزار مشتری شرکت های برق، بدون برق بودند.

برفباری با وجود ایجاد مشکلات زمینۀ خوب تفریح را برای کودکان و نوجوانان هم فراهم ساخت.
برفباری با وجود ایجاد مشکلات زمینۀ خوب تفریح را برای کودکان و نوجوانان هم فراهم ساخت.

برف سنگین، شاخه های تازه نفس کشیدۀ درختان را که به بوی بهار پندک و شگوفه کرده بودند؛ یکبار دیگر پوشانید.

وزن این برف به حدی بود که بسیاری از شاخه های درختان را قطع کرده و افتادن آنها روی لین های انتقال برق، منازل هزاران نفر را در تاریکی فروبرد.

ادارۀ هواشناسی امریکا پیشبینی کرده است که حوالی ساعت ده چهارشنبه شب یکبار دیگر بارش برف آغاز خواهد شد و درجۀ حرارت هوا به زیر صفر پایین خواهد آمد که می تواند تردد وسایط را در جاده های بزرگ ویرجینیا به ویژه آنعده افرادیکه صبح پنجشنبه به کار می روند، با مشکل مواجه سازد.

رویترز گزارش می دهد که برنامه سفر و حرکت میلیون ها نفر از ساکنان شرق امریکا در اثر بارش برف مختل شد. شرکت های هواپیمایی بیش از ۳۸۹۰ پرواز را به گفته رویترز لغو کردند و حدود ۱۰۰۰ پرواز دیگر نیز با تاخیر مواجه شده است.

گل های که به امید بهار شگفته اند اما با لحاف برف پوشیده شدند.
گل های که به امید بهار شگفته اند اما با لحاف برف پوشیده شدند.

​در ایالت نیوجرسی در شمال شرق ایالات متحده، روز سه شنبه وضعیت اضطراری اعلام شد. شاروال نیویارک هم برای پر جمعیت ترین شهر امریکا، برنامه های ویژه ای برف پاکی در خیابان ها و جاده های شهر را در نظر گرفته است تا مردم با مشکلات کمتری مواجه شوند.

در فیلادلفیا و نیویارک که تعداد زیادی دانش آموزان و دانشجویان دارد، روز چهارشنبه صنف های درسی تعطیل بود.

گزارش شده است که توفان چهارشنبه در ایالات های شمال شرق امریکا از حوالی فیلادلفیا تا نیویارک، بین ۳۰ تا ۴۶ سانتی متر برف به جا می گذارد.

یک توفان قوی در سواحل شرقی ایالات متحده تا روز شنبه (چهار مارچ) نیز ادامه داشت، توفانی که شدت باد به ۸۰ کیلومتر در ساعت بود و نه تنها درختان زیادی را سرنگون کرد؛ بلکه، انرژی برق میلیون ها نفر را قطع و خسارات مالی فراوانی را به بار آورد.

XS
SM
MD
LG