لینک های دسترسی

Breaking News

کشتی پناهجویان پس از یک هفته سرگردانی در اسپانیا لنگر انداخت


'اکواریس' یا کشتی مرتبط به داکتران بدون سرحد که حامل صدها پناهجو بود و از حدود یک هفته بدینسو در آب های مدیترانه سرگردان بود، صبح امروز در شهر بندری ولنسیا در اسپانیا لنگرانداخت.

حکومت اسپانیا پس از آن به پذیرش این پناهجویان موافقه کرد که کشورهای ایتالیا و مالتا، اجازۀ لنگرانداختن این کشتی را در آب های خود رد کردند.

جان ریبو، شاروال ولنسیا، تصمیم حکومت ایتالیا را "غیرانسانی" خوانده، اما ایتالیا گفته که هدف از این تصمیم اش تقسیم فشار بر سایر کشورهای اروپایی بود.

پدرو سنچیز، صدراعظم اسپانیا، پذیرفتن این پناهجویان را مسؤلیت حقوق بشری خود خوانده است.

آقای سنچیز گفته است که "این وظیفۀ ماست تا یک فاجعۀ انسانی را جلوگیری کنیم و مصؤنیت این مردم را تامین کنیم تا مطابق مسؤلیت های خویش در بخش حقوق بشر عمل کرده باشیم".

به گفتۀ مقامات اسپانیا، این پناهجویان شامل ١١ کودک زیر سن١٣ سال، ٨٩ نوجوان، ۴٥٠ مرد و ٨٠ زن بالغ میباشد که در میان زنان، هفت تن آنان حامله نیز استند.

سازمان داکتران بدون سرحد گفته است که این پناهجویان اتباع ٢٦ کشور به شمول افغانستان، بنگله دیش و پاکستان میباشند.

مقامات این سازمان ضمن آنکه از تصمیم اسپانیا بخاطر اجازۀ ورود این پناهجویان به آن کشور استقبال کرده است، اما در مورد پالیسی های آیندۀ اروپا نگران اند.

به گفتۀ این سازمان، ادامۀ وضعیت پناهجویان بخصوص در آب های مدیترانه "غیرقابل قبول" میباشد.

یک گروۀ ۲۳۲۰ نفری به شمول ١٠٠٠ رضاکار ادارۀ صلیب سرخ، بخاطر معاونت با این پناهجویان تجهیز و آماده ساخته شده است.

حکومت اسپانیا با نشر یک اعلامیه گفته است که فرانسه از میان این پناهجویان، آنانی را میپذیرد که خواستار رفتن به آنکشور بوده و واجد شرایط قواعد پناهجویی فرانسه باشند.

صدراعظم اسپانیا معاونت ایمانویل مکرون، رئیس جمهور فرانسه را ستوده و گفته است که این اقدام پاریس باید یک الگوی همکاری برای سایر کشورهای اروپایی باشد.

قرار است سران اتحادیۀ اروپا، در پایان همین ماه یک نشست داشته باشند و انتظار میرود که بحث مبنی بر اصلاحات در قواعد پناهجویی شامل اجندای این نشست باشد.

کشتی پناهجویان پس از یک هفته سرگردانی در اسپانیا لنگر انداخت
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

XS
SM
MD
LG