لینک های دسترسی

Breaking News

مسدود شدن سفارت امریکا در سوریه


ایالات متحده امریکا سفارت خود در سوریه را مسدود نموده و دیپلومات های باقی مانده را از آنجا خارج نمود. این در حالیست که اوضاع امنیتی در آن کشور بدتر شده می رود.

وزارت خارجه امریکا به روز دوشنبه گفت فعالیت های سفارت امریکا در سوریه توقف داده شد و رابرت فورد سفیر و دپلومات های دیگر آن کشور را ترک نمودند.

ایالات متحده امریکا ماه گذشته سوریه را هشدار داده بود که در صورتیکه که حکومت آنکشور نگرانی های امنیتی را مرفوع ننماید و امنیت کارمندان سفارت را تضمین ننماید سفارت خود را مسدود خواهد نمود.

این اقدام امریکا حکومت سوریه را به خاطر سرکوبی های خونین مردم سوریه بیشتر درانزوا قرار داد.

در عین حال فعالین حقوق بشر سوریه می گویند در اثر بمباری های تازه نیروهای حکومتی در شهر حمص، حد اقل ۲۴ کشته و شمار زیاد دیگر زخمی گردیدند.

رسانه های عربی به روز دوشنبه تصاویری را نشان داد که دود از عمارات تخریب شده را نشان میداد.

تلویزیون دولتی سوریه می گوید گروه های دهشت افگن در این بمگزاری دست داشتند.

در عین حال چین از موقف خود در مورد رد فیصله شورای امنیت ملل متحد مبنی انتقال قدرت از بشار الاسد دفاع نمود. لو ویمن سخنگوی وزارت خارجه چین این انتقادات را رد نمود که آنکشور از رژیم اسد پشتیبانی می نماید.

سرگی لفروف وزیر خارجه روسیه گفت "پالیسی خارجی و دپلوماسی باید از طریق گفت شنود تمام جوانب مرعی اجرا قرار داده شود، نه فقط از طریق ارتباطاط مخابراتی. آنچه این فیصله را یک جانبه ساخت این بود که بر حکومت مصر فشار وارد گردید که از خشونت دست بردارد بدون فشار وارد نمودن بر گروه های مسلح که با حکومت اسد می جنگند."

چین و روسیه به روز شنبه فیصله شورای امنیت را که از پشتیبانی اتحادیه عرب برخوردار بود، رد نمودند تصمیمی که مورد انتقاد کشورهای غرب قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG