لینک های دسترسی

Breaking News

۳۰ طالب کشته و ده تن دیگر آنان در دایکندی بازداشت شد


مقام‌های محلی ولایت دایکندی، مدعی اند که دیروز، در جریان عملیات تصفیوی نیروهای مشترک افغان در ولسوالی پاتوی دایکندی، ۱۰ جنگجوی طالب بازداشت شده و نزدیک به ۳۰ تن دیگر شان کشته شده اند.

سید انور اعلی رحمتی، والی دایکندی با تأیید این خبر امروز شنبه (۸جدی) به رادیوآشنا_صدای امریکا گفت که عملیات پاکسازی نیروهای امنیتی در روستاهای تمزان، پاتو و برخی ساحات دیگر ولسوالی پاتوی دایکندی ادامه داردکه در نتیجه ۱۰ جنگجوی طالب در این عملیات، بازداشت شده و شماری از آنان کشته شده اند.

والی دایکندی افزود:" درجریان عملیات پاکسازی نزدیک به ۳۰طالب مسلح کشته، ۱۰تن دیگر اسیر و شمار زیادی از مهمات سبک وسنگین و وسایط نقلیهٔ طالبان در اختیار نیروهای امنیتی ما قرار گرفته‌اند".

ولسوالی تازه تأسیس پاتو در دایکندی در دو هفتۀ اخیر شاهد نبردهای شدید میان نیروهای امنیتی افغان و جنگجویان طالب بود.

مقام‌های محلی، دایکندی تأیید کردند که از اثر حملات هفتۀ گذشته طالبان بر پوسته‌های امنیتی تمزان در ولسوالی پاتو، کم از کم ۱۰ سرباز پولیس کشته شده بودند.

آقای رحمتی گفت که در حال حاضر نیروهای مشترک افغان که شامل کماندوها، نیروهای امنیت امنیت ملی و پولیس ملی هستند در ساحات مختلف ولسوالی پاتو مصروف انجام عملیات تصفیوی اند.

طالبان تا کنون در این باره به رسانه‌ها چیزی نگفته است.

ولسوالی پاتوی دایکندی که با ولسوالی‌ باغران هلمند مرز مشترک دارد و از ولسوالی ناامن دایکندی محسوب می‌شود.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG