لینک های دسترسی

Breaking News

شاهراه سالنگ پس از برفباری‌های سنگین دوباره به روی ترافیک باز شد


مقام‌های وزارت فواید عامۀ حکومت طالبان می‌گویند که شاهراه سالنگ که شب گذشته به دلیل برفباری‌های سنگین و طوفان شدید بسته شده بود، دوباره باز شده است.

محمد اشرف حق‌شناس، معاون سخنگوی این وزارت روز یکشنبه ۲۰ فبروری (اول حوت) به صدای امریکا گفت که این شاهراه نیمه‌های شب گذشته به روی تمامی موترها بسته شده بود و پس از تلاش‌های کارمندان ریاست حفظ و مراقبت سالنگ، این مسیر دوباره به روی موترهای مسافربری باز شد.

آقای حق‌شناس اضافه کرد که از شب گذشته به این‌سو در دو طرف سالنگ طوفان شدید نیز جریان داشت و برای جلوگیری از تلفات انسانی، این شاهراه را موقتاً بسته کرده بودند.

معاون سخنگوی وزارت فواید عامۀ حکومت طالبان تاکید کرد که هنوز هم این شاهراه به روی موترهای باربری بسته است و به زودی برای آنان نیز اجازه داده خواهد شد تا از این مسیر رفت و آمد کنند.

مقام‌های ریاست حفظ و مراقبت سالنگ‌ها گفته اند که صبح امروز ده‌ها مسافر که در مسیر راه گیرمانده بودند، به مکان‌های مصوون انتقال داده شده اند.

آنان گفته اند که شب گذشته دو طرف شاهراه را از وجود مسافران و موترهای باربری پاکسازی کرده بودند تا از تلفات انسانی در این شاهراه جلوگیری شود.

مشکلات مسافران

برخی از مسافران این شاهراه مسوولان ادارۀ حفظ و مراقبت سالنگ‌ها را به ناتوانی در باز نگهداشتن این شاهراه متهم کرده و خواستار توجه در این زمنیه شده اند.

زاهد، یکی از مسافرین که می‌خواست به ولایت تخار برود به صدای امریکا گفت که از صبح امروز به این‌سو، در ساحۀ "تاجیکان" ولسوالی جبل‌السراج، ولایت پروان منتظر باز شدن شاهراه است.

آقای زاهد افزود که مانند او، صدها مسافر پول کرایه شان را داده اند و برخی موترهای مسافربری، مسافران را پیاده کرده و دوباره به کابل برگشته اند.

او افزود: "صدها مسافر به شمول زنان و کودکان در این اینجا منتظر استند که راه باز شود. اگر شاهراه را مسدود می‌کردند باید چند ساعت قبل اطلاع رسانی می‌شد تا موترها به طرف سالنگ حرکت نمی‌کردند."

شاهراه سالنگ دست‌کم ۱۰ ولایت شمال و شمال شرق افغانستان را به مرکز و ولایات دیگر وصل می‌کند که از آغاز برفباری‌های امسال، چندین بار است که به گونۀ موقت مسدود می‌شود.

XS
SM
MD
LG