لینک های دسترسی

Breaking News

جبهۀ مقاومت: ۲۲ جنگجوی طالبان در پنجشیر کشته شدند؛ طالبان: حقیقت ندارد


عکس: آرشیف
عکس: آرشیف

مقام‌های محلی طالبان در ولایت پنجشیر ادعای جبهۀ مقاومت افغانستان به رهبری احمد مسعود در مورد وارد شدن تلفات سنگین به افراد این گروه در ولسوالی دره و آبشار این ولایت را رد کرده اند.

صبغت‌الله احمدی، سخنگوی این جبهه، با نشر اعلامیه‌ای گفت که در سه روز درگیری میان دو طرف در ولسوالی آبشار و درۀ عبدالله‌خیل ولسوالی دره، ۲۲ جنگجوی این گروه کشته شده اند.

آقای احمدی افزود که در این نبردها، شش تن از افراد طالبان توسط جبهۀ مقاومت در این ولسوالی‌ها "اسیر" گرفته شده و هفت عراده واسطۀ "هاموی" طالبان را از بین برده اند.

اما مقام‌های محلی طالبان هرگونه وارد شدن تلفات به افراد این گروه در پنجشیر را رد کرده و آنرا "بی‌اساس" خوانده اند.

ابوبکر صدیقی، سخنگوی والی طالبان در این ولایت، روز دوشنبه نهم می (۱۹ ثور) به صدای امریکا گفت: "تنشی که در ولسوالی دره اتفاق افتاده بود، البته یک صدمۀ کوچک به نیروهای امارت اسلامی وارد شده" و فقط چند موتر تخریب شده است.

آقای صدیقی همچنین افزود که در این جریان تنها سه تن از افراد طالبان زخمی شده اند.

او همچنین گفت که در "عملیات" آنان برای پاکسازی افراد جبهۀ مقاومت ملی در درۀ عبدالله خیل، شماری از طرف مقابل کشته و بسیاری دیگر آنان به کوه‌ها متواری شده اند.

جبهۀ مقاومت روز گذشته کشته‌شدن شش تن از اعضای این جنبش را در ولسوالی دره و شتل ولایت پنجشیر تایید کرده بود. مقام‌های طالبان در حالی وارد شدن تلفات بر نیروی‌های شان را رد می‌کنند، که روز گذشته منابع مردمی در این ولایت گفتند که دو هلیکوپتر نظامی اجساد و مجروحین این گروه را از ولسوالی دره به کابل منتقل کردند.

برخی رسانه‌های محلی و کاربران رسانه‌های اجتماعی با نشر ویدویو‌های مدعی شدند که چندین تن از افراد طالبان که در جنگ پنجشیر کشته شدند، توسط هلیکوتپرها به کابل منتقل شده و طالبان آنان را به ولایت‌های شان انتقال داده اند.

جبهۀ مقاومت همچنین با نشر یک ویدیو مدعی شده است که طالبان پس از "شکست" در ولسوالی دره برخی از باشندگان محل را "بازداشت و شکنجه" کرده اند.

طالبان تا کنون در مورد "بازداشت و شکنجۀ باشندگان محل" ابراز نظر نکرده اند.

XS
SM
MD
LG