لینک های دسترسی

Breaking News

سیلاب‌ها در فاریاب، هرات و بادغیس جان ۲۰ نفر را گرفت


مقام‌های محلی ولایت فاریاب می‌گویند که در اثر سرازیر شدن سیلاب‌ها در این ولایت، هشت نفر کشته و شش تن دیگر زخمی شده اند.

نقیب الله فایق، والی فاریاب روز جمعه (۹ حمل) به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت که سیلاب‌ها در ولسوالی خواجه‌سبزپوش این ولایت به صدها خانواده آسیب رسانده، هزاران جریب زمین زراعتی را تخریب کرده و و صدها راس مواشی را تلف کرده است.

آقای فایق افزود که در حال حاضر صدها خانواده را در این ولایت سیلاب تهدید می‌کند.

بر بنیاد آمارهای ابتدایی، در ولسوالی خواجه‌سبزپوش فاریاب، بیش از ۴۰۰ دکان، ۱۵۰۰ خانه مسکونی و نزدیک به ۵ هزار جریب زراعتی تخریب شده است.

والی فاریاب خواستار کمک های فوری برای باشندگان این ولایت شد و گفت، اگر نهادها کمک‌رسان با آسیب دیدگان سیلا‌ب‌ها همکاری نکنند، مهار این وضعیت از توان آنان بیرون شده است.

در همین حال، شورای ولایتی فاریاب وضعیت آسیب دیدگان را در این ولایت نگران کننده خوانده و گفته که تا اکنون کمکی با آنان صورت نگرفته است.

سیلاب‌ها در غرب افغانستان

مقام‌های محلی هرات گفته اند که تا اکنون ۹ نفر به اثر سرازیر شدن سیلاب‌ها در این ولایت جان باخته و یک تن دیگر زخمی شده است.

بدنبال باران شدید در دو روز گذشته، در کنار تلفات انسانی در هرات، خسارات هنگفتی نیز به باشندگان این ولایت به بار آمده است.

سید عبدالله حمایت، رئیس فواید عامه ولایت هرات به صدای امریکا گفت که جاری شدن سیلاب باعث مسدود شدن دو شاهراه هرات – تورغندی و اسلام قلعه - هرات شده است.

مقام‌های محلی هرات گفته اند که ده‌ها قریه در ولسوالی های انجیل، گذره، رباط سنگی و کشک کهنه در محاصره آب قرار دارند و اگر مردم توسط هلیکوپتر‌ها از این مناطق بیرون آورده نشوند، احتمال بلند رفتن تلفات انسانی زیاد است.

در همین حال، جمشید شهاب، سخنگوی والی بادغیس به صدای امریکا گفت که در اثر سرازیر شدن سیلاب‌ها در ۲۴ ساعت گذشته در ولسوالی های جوند و قادس این ولایت، دو کودک و یک مرد کهن‌سال جان باخته اند.

آقای شهابی افزود که مسئولان محلی و نهادهای امدادرسان در این ولایت تلاش دارند تا به وضعیت بیجاشدگان سیلاب‌ها رسیدگی کنند.

XS
SM
MD
LG