لینک های دسترسی

Breaking News

سه معین وزارت صحت عامۀ افغانستان برکنار شدند


وزارت صحت عامۀ افغانستان تایید کرده است که رییس جمهور سه معین این وزارت را برکنار کرده و به جای آنها، کسانی دیگر را گماشته است.

فدامحمد پیکان معین عرضه خدمات صحی، ماموسی زیور معین مالی و اداری و دیوه صمد معین پالیسی و پلان این وزارت برکنار و به جای آنها بشیر نورمل، شفیق شهیم و وحید مجروح به حیث معینان جدید گماشته شده ‌اند.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامۀ افغانستان با تایید این خبر به خبرنگاران گفت که تغییر و تبدیل در هر اداره یک اصل است؛ اما دلیل برکناری معینان این وزارت را واضح نساخت.

آقای مایار افزود: "همکاران ما هنوز هم با وزارت صحت عامه استند، خدمات شایسته کرده اند و خواهند کرد...همکاران دیگر ما که وظیفۀ جدید به آنها واگذار شده، همه در مبارزه با کروناویروس هماهنگ استیم و یکجا کار می‌کنیم".

هنوز مشخص نیست که معینان پیشین وزارت صحت عامه اکنون در کدام پست وظایف شان را به پیش می‌برند.

این برکناری سه مقام ارشد وزارت صحت عامه افغانستان در حالی است که این وزارت با توجه به سیر صعودی گرافی بیماران کووید-۱۹ دو روز پیش برای استخدام کارمندان صحی مسلکی در بخش‌های مختلف فراخوان داد.

آمار وزارت صحت عامۀ افغانستان نشان می‌دهد که ۷۸۴ تن در ۲۹ ولایت آن کشور به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده، ۲۹ تن جان باخته و ۴۴ تن دیگر صحت‌یاب شده اند.

کروناویروس در دسمبر سال گذشته از شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین، منشا گرفت و تا کنون به ۱۸۵ کشور و قلمرو جهان گسترش یافته و به همه‌گیری مرگبار صحی مبدل شده است.

بر اساس آماری که پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده ارایه کرده است، تا صبح پنجشنبه مرگ و میر ناشی از این بیماری در جهان به بیش از ۱۳۷هزار نفر و مبتلایان آن نیز به بیش از دو میلیون نفر رسیده است.

XS
SM
MD
LG