لینک های دسترسی

Breaking News

ادای نماز عید اضحی؛ اصابت سه راکت در نزدیکی ارگ


وزارت امور داخله افغانستان از اصابت سه راکت در نزدیکی ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

این وزارت امروز ۲۰ جولای (۲۹سرطان) گفت که حوالی ساعت هشت صبح، سه راکت از مربوطات ناحیه چهارم شهر کابل پرتاب شد که در باغ علی مردان، چمن حضوری و ساختمان منابع بشری شهر کابل اصابت کرد.

وزارت داخله افغانستان گفته است که اصابت این راکت‌ها تلفات جانی در پی نداشته است.

این راکت‌ها زمانی پرتاب شد که محمد اشرف غنی، رییس جمهور، امرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی، حامد کرزی، رییس جمهور پیشین و شماری دیگر از مقام‌های دولتی و چهره‌های سیاسی نماز عید را در ارگ ادا می‌کردند.

تا حال واضح نیست که این راکت‌ها دقیقاً کجا را هدف قرار می‌داد، اما به محلاتی که اصابت کرده در چند صد متری ریاست جمهوری موقعیت دارد.

رییس جمهور غنی پس از ادای نماز در واکنش به این راکت‌پراگنی گفت که با پرتاب این راکت‌ها می‌خواستند "نماز را ترک کنیم".

با وجود آنکه تا حال شخص یا گروهی مسوولیت این حمله را بر عهده نگرفته است، اما رییس جمهور افغانستان گروه طالبان را مسوول خواند.

آقای غنی افزود: "این کشور را با راکت گرفته نمی‌توانید... در یک روند ملی داخل شوید، مردم را قناعت دهید، ببینید که مردم از پیش تان قهرمان می‌سازد".

رییس جمهور غنی علاوه کرد که با راکت‌پراگنی "تنها پیام مرگ می‌آورید، پیام ما پیام زندگی است".

این نخستین بار نیست که در جریان ادای نماز عید، راکت پراگنی می‌شود. پیش از این نیز در جریان ادای نماز عید و برخی مراسم‌ دیگر، ریاست جمهوری افغانستان هدف حملات راکتی قرار گرفته بود.

XS
SM
MD
LG