لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا در صدد جلب همکاری بیشتر مصر در مبارزه بر ضد تروریزم


ریکس تلرسن، وزیر خارجۀ ایالات متحده، به هدف تقویت همکاری و تعهدات مشترک میان امریکا و مصر در مبارزه بر ضد دهشت افگنی، وارد قاهره شد.

قرار است آقای تلرسن در ادامۀ این سفر پنج روزه به شرق میانه، عازم اردن، ترکیه، لبنان و کویت شود.

وزیر خارجۀ ایالات متحده در دیدار با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور و سامح شکری وزیر خارجۀ مصر پیرامون امنیت منطقه چون وضعیت سوریه و لیبیا و نیز موضوع اسرائیل – فلسطین صحبت خواهد کرد.

این در حالی است که مصر تهاجم گستردۀ نظامی را بر ضد تندروان در شبه جزیرۀ سینای آغاز کرده است که به گفتۀ مقام‌های مصری عملیات بزرگ ضد دهشت افگنی است.

مقام‌های امریکایی گفته اندکه آقای تلرسن در سفر به انقره، در مورد رهایی شهروندان امریکایی که از سوی حکومت ترکیه زندانی شده اند و نیز پیرامون عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه صحبت خواهد کرد.

پس از آنکه نظامیان ترکیه حملات هوایی را بر ضد جنگجویان کرد –واحدهای مدافع خلق - در ساحۀ کرد نشین عفرین سوریه آغاز کردند، فضای بی اعتمادی میان انقره و واشنگتن بیشتر شد.

ترکیه، جنگجویان واحدهای مدافع خلق را که از چند دهه به اینسو داعیۀ استقلال طلبی کردها را دارند، سازمان دهشت افگن می‌پندارد، اما ایالات متحده این جنگجویان را متحد کلیدی خود در نبرد بر ضد گروه دولت اسلامی یا داعش می‌پندارد.

XS
SM
MD
LG