لینک های دسترسی

Breaking News

سه انفجار در کابل؛ پنج کشته و دو زخمی


عکس: آرشیف

پولیس کابل می‌گوید که در اثر وقوع سه انفجار ماین مقناطیسی در شهر کابل، پنج نفر، به‌شمول یک زن کشته و دو تن دیگر زخمی شده اند.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل روز شنبه ۲۰ فبروری (دوم حوت) به خبرنگاران گفت که انفجار نخست یک واسطۀ نوع "کرولا" را در جاده دارلامان هدف قرار داد که در آن، دو نفر زخمی شدند.

انفجار دومی موتر دیگری را در مربوطات ناحیه چهارم امنیتی شهر کابل هدف قرار داد که در آن، سه نفر، به‌شمول یک زن کشته شدند.

انفجار سومی در منطقه "پل‌وحدت" از مربوطات حوزۀ سوم امنیتی پولیس به وقوع پیوست. هدف این انفجار یک واسطۀ نظامی نوع "رنجر" بوده است که در این رویداد، دو نفر کشته شده اند.

سخنگوی پولیس کابل در مورد هویت قربانیان این انفجارها معلومات نداد، اما تاکید کرد که مجروحین برای درمان به شفاخانه منتقل شده اند.

شهر کابل در هفته‌های اخیر شاهد حملات هدفمند، به‌شمول ماین‌های مقناطیسی بر وسایط حامل نیروهای امنیتی، کارمندان دولتی، فعالان جامعۀ مدنی، خبرنگاران و قضات بوده است.

این در حالی است که دو روز پیش، مولوی مبشر مسلمیار، استاد فاکولتۀ شرعیات پوهنتون کابل در اثر انفجار ماین تعبیه شده در موترش کشته شد.

هیچ گروهی مسوولیت این حملات را به دوش نمی‌گیرد، اما حکومت افغانستان همواره طالبان را مسوول این حملات می‌خواند.

XS
SM
MD
LG