لینک های دسترسی

Breaking News

مقام‌ها: والی های نام نهاد طالبان برای پنجشیر و فراه کشته شدند


عکس (آرشیف)

مقام‌های امنیتی افغان می‌گویند که در دو روز گذشته، دو والی نام‌نهاد طالبان برای ولایت‌های پنجشیر و فراه در نتیجۀ عملیات ویژه نظامیان افغان کشته شده اند.

قوماندانی امنیه ولایت کاپیسا می‌گوید که نیروهای قطعات ویژه پولیس شب گذشته عملیاتی را در روستای "آهنگران" از مربوطات ولسوالی نجراب راه اندازی کردند که افزون بر کشته شدن والی نام‌نهاد طالبان برای پنجشیر، شش عضو کلیدی این گروه به شمول معاون والی طالبان برای این ولایت کشته شده اند.

عبدالشایق شورش، سخنگوی پولیس کاپیسا روز یک‌شنبه چهارم اگست (۱۳ اسد) به صدای امریکا گفت که این افراد کلیدی طالبان، در بسیاری از فعالیت‌های تخریبی و تروریستی در ولایت کاپیسا و ولایت‌های همجوار آن نقش مهم داشته اند.

در همین حال، گروه طالبان تایید کرده اند که در نتیجۀ حملات هوایی نیروهای خارجی در ولایت فراه، والی نام‌نهاد طالبان برای این ولایت کشته شده است.

محب الله محب، سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت فراه دیروز شنبه به صدای امریکا گفت که در این حمله هوایی به شمول ملا عبدالرحمن مشهور به ملا مشر والی نام‌نهاد طالبان، سه تن دیگر از اعضای کلیدی این گروه که دو تن آنان شهروند پاکستان اند، نیز کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG