لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: کروناویروس در امریکا جان ۱۰۰ هزار نفر را خواهد گرفت


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده گفته است که کروناویروس در امریکا سبب مرگ ۷۵ تا ۱۰۰ هزار نفر خواهد شد.

او پیش از این پیشبینی کرده بود که این ویروس ممکن جان ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر را در این کشور بگیرد.

رییس جمهور ایالات متحده شب گذشته سوم ماه می (۱۴ ثور) خواستار حمایت مالی بیشتر شد.

آقای ترمپ گفت حکومت فدرال ممکن کمک‌های مالی فوری را به شش تریلیون دالر افزایش دهد. کانگرس تا اکنون نزدیک به سه تریلیون دالر در بخش کمک های فوری مالی را تصویب کرده است.

تا حال، این سه تریلیون دالر در بخش نجات تجارت‌های کوچک، فراهم‌آوری تجهیزات به شفاخانه‌ها و توزیع پول نقد به شهروندان این کشور مصرف شده است.

مجلس سنا ایالات متحده امروز چهارم ماه می (۱۵ ثور) دوباره به کار آغاز می‌کند، اما رییس مجلس نمایندگان گفته است که بر اساس توصیه داکتران عمل خواهد کرد.

به دنبال رییس جمهور ایالات متحده، مایک پمپیو، وزیر خارجه این کشور نیز دیروز گفت که شواهد زیادی موجود است که نشان می‌دهد کروناویروس در یک لابراتوار ووهان چین ایجاد شده است.

اما او نگفت که آیا امریکا به این باور است که این ویروس عمداً شیوع داده شده است یا نه.

آقای پمپیو افزود: "ما می‌توانیم تایید کنیم که حزب کمونیست چین هر آنچه در توان داشت انجام داد تا جهان نتواند به موقع در مورد آنچه اتفاق می‌افتاد بداند."

ایالات متحده با بیش از یک میلیون ۱۵۸ هزار مورد ابتلا و ۶۷۶۸۲ مورد مرگ در صدر فهرست کشور‌های قرار دارد که کروناویروس در آن شیوع کرده است.

کروناویروس در دسمبر سال گذشته از شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین، منشا گرفت و تا کنون به ۱۸۵ کشور و قلمرو جهان گسترش یافته و به همه‌گیری مرگبار صحی مبدل شده است.

بر اساس آماری که پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده ارایه کرده است، تا صبح دوشنبه چهارم می (۱۵ ثور) مرگ و میر ناشی از این بیماری در جهان به بیش از ۲۴۷ هزار نفر و مبتلایان آن به بیش از سه میلیون و ۵۱۹ هزار نفر رسیده است.

XS
SM
MD
LG