لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: شرارت نمی تواند معرف ایالات متحده باشد


رئیس جمهور ترمپ، حین سخنرانی در دفتر پولیس در لاس ویگاس

رئیس جمهور ایالات متحده، پس از بازدید با مجروحین گلوله باری در لاس ویگاس، روز چهارشنبه گفت که تاهنوز هم انگیزۀ حمله روشن نیست و تحقیق کنندگان "شدیداً تلاش می کنند پاسخ را دریابند."

دونالد ترمپ، گفت که در این "تاریک‌ ترین لحظات، قلب و روح ما با آنانی است که از دنیا رفته‌ اند و امیدواریم روحشان در آرامش باشد، ملت امریکا سوگوار است."

آقای ترمپ با ابراز همدردی به بازماندگان قربانیان گلوله باری یکشنبه شب گفت " می دانیم که احساس می کنید، درد شما بی پایان است؛ ما در کنار شما قرار داریم تا درد تان را به دوش کشیم. شما تنها نیستید و ما هیچگاه شما را ترک نخواهیم کرد."

یکتن از مسوولان ادارۀ تحقیقات فدرال امریکا یا "اف بی آی" شام چهارشنبه به وقت لاس ویگاس در یک کنفرانس خبری گفت "هیچ شواهدی مبنی بر ارتباط این حمله با دهشت افگنی، تاهنوز در دست نداریم".

مسوولان محلی ایالت نوادا خواهان "صبر و حوصله مندی" مردم شده گفتند که تلاش می کنند تازه ترین جزییات را به سمع مردم برسانند.

آقای ترمپ که در کنار همسرش میلانیا ترمپ در دفتر پولیس محلی صحبت می کرد، از کارمندان امداد رسان و داکتران سپاسگزاری و قدردانی کرد که به اسرع وقت خود را به محل رسانیده و به مجروحین کمک کردند.

دونالدترمپ، در لاس ویگاس از افرادیکه در نخستین لحظات به کمک مجروحین شتافته بودند، قدردانی کرد.
دونالدترمپ، در لاس ویگاس از افرادیکه در نخستین لحظات به کمک مجروحین شتافته بودند، قدردانی کرد.

در رویداد گلوله باری یکشنبه شب، بر اشتراک کنندگان یک کنسرت در لاس ویگاس، کم از کم ۵۸ تن کشته و بیش از ۵۰۰ نفر دیگر مجروح شد.

رئیس جمهور ایالات متحده در برابر کارمندان پولیس لاس ویگاس گفت "شرارتِ که ما را تهدید می کند، نمی تواند معرف ما باشد. امریکایی ها در برابر مرگ و نفرت با عشق و جرأت می ایستند و بدون هیچگونه خودخواهی در جریان حمله، به کمک سایرین شتافتند."

دونالدترمپ گفت برای توضیح وجود چنین شرارت و ریشۀ اینگونه حوادث به فرزندانمان، با مشکل روبرو استیم و در ادامه با همه کسانی که عزیزان خود را در حادثه سه شب پیش از دست داده‌اند ابراز همدردی کرد.

پولیس لاس ویگاس، یک امریکایی۶۴ ساله به نام ستیفن پداک، ساکن مسکایت ایالت نوادا را عامل حمله معرفی کرده است که پیش از رسیدن ماموران پلیس به محل تیراندازی، خودکشی کرده است.

دونالدترمپ و بانوی اول ایالات متحده، در شفاخانۀ پوهنتون لاس ویگاس
دونالدترمپ و بانوی اول ایالات متحده، در شفاخانۀ پوهنتون لاس ویگاس

مقامات امنیتی آن شهر، موجودیت ۲۳ نوع سلاح مختلف و مقادیر زیاد مهمات را در هوتل محل اقامت وی، نمایانگر یک برنامه ریزی از پیش حساب شده از سوی حمله کننده، قلمداد کرده است.

پولیس لاس ویگاس، شام چهارشنبه به وقت محل با نشر تازه ترین یافته های رویداد گفت که حمله کننده پیش از گلوله باری "در یک اتاق دیگر هوتل مستقر شده بود."

مسوول پولیس لاس ویگاس گفت "نخستین گلوله ساعت ۱۰:۰۵ شب شلیک شد و پس از آن ۷۵ دقیقه را در بر گرفت تا نیرو های پولیس وارد اتاق مهاجم شود."

جوزف لمباردو به خبرنگاران، رویداد مرگبار روز یکشنبه را "بدترین رویداد خونین داخلی" عنوان کرده گفت "در جریان تحقیق، از حمله کننده هیچ یادداشتی در بارۀ خود کشی" به دست نیآورده اند.

آقای لمباردو اضافه کرد که در موتر حمله کننده "مواد انفجاری اضافی" را نیز به دست آورده اند.

تحقیق کنندگان در مورد علت این که چرا فرد ثروتمندی مانند ستیفن پداک، بدون پيشينۀ جنایی یا وابستگی سیاسی و مذهبی، دست به چنین کشتاری زده است با سوالات بسياری مواجه اند.

مقامات امیدوارند ماریلو دانلی دوست دختر ستیفن پداک، که حدود یک هفته پیش از حادثه به فیلیپین سفر کرده بود و شب گذشته به ایالات متحده بازگشته است، بتواند به تحقیقات پولیس کمک کند.

XS
SM
MD
LG