لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: اگر در انتخابات برنده نشوم، به زیان اقتصاد امریکا خواهد بود


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، به رای دهندگان امریکایی هشدار داده است که اگر در انتخابات سال آینده برنده نشود، اقتصادی ایالات متحده متضرر خواهد شد.

رئیس جمهور ترمپ که به روز جمعه (١٦ آگست) در ایالت نیوهامشیر به جمع از هوادارنش صحبت میکرد، گفت: "بدون من انتخاب رای برای کسی دیگر را ندارید، زیرا امتیاز تقاعد شما کاهش خواهد یافت، هر چیز کاهش خواهد یافت. بناً اگر من را می پسندید یا نه، شما باید برای من رای دهید".

رئیس جمهور ایالات متحده در سخنان خود در حالی از وضعیت خوب اقتصادی اطمینان میداد که تعداد از تحلیلگران در مورد رکود احتمالی اقتصاد هشدار داده و میگویند که این 'احتمال' میتواند امیدواری ها برای برنده شدن مجدد ترمپ را خدشه دار سازد.

در عین حال، دموکرات ها (جناح مخالف حکومت) برنامه های اقتصادی دونالد ترمپ را مورد انتقاد قرارداده و میگویند که این برنامه ها تنها به سود ثروتمندان میباشد.

برنی سندرز، سناتور و یکی از نامزدان حزب دموکرات برای ریاست جمهوری سال ٢٠٢٠ ایالات متحده، حین یک کمپاین انتخاباتی گفت "حال زمانی آنست که ما در برابر تعصب و تفرقه ایستادگی کنیم. حال زمانی آنست که مردم خود را یکجا کنیم و چنان یک اقتصاد و حکومت را تشکیل دهیم که میلیاردرها بر آن حاکم نباشند. چنان یک حکومت و اقتصاد باشد که به نفع همه مردم باشد".

همچنان، در ادامه تنش های تجارتی میان واشنگتن و بیجنگ، رئیس جمهور ترمپ اخیراً وضع مالیات گمرکی تازه بر اموال وارداتی چین را به تعویق انداخت.

اما تعداد از تحلیلگران میگویند که این کار ظاهراً به خاطر اهداف سیاسی صورت گرفته است.

رئیس جمهور ترمپ بارها از پالیسی وضع مالیات گمرکی بر اموال وارداتی چین دفاع کرده و اخیراً نیز گفته بود "میلیارد ها دالر را که ایالات متحده از این بابت بدست میاورد، یک تحفه از جانب چین است".

باوجود آنکه تحلیلگران از رکود احتمالی اقتصادی هشدار میدهند، اما رئیس جمهور ترمپ بر داشتن یک اقتصاد قوی تاکید دارد. چیزیکه در انتخابات ریاست جمهوری سال ٢٠٢٠ ایالات متحده، مهم خوانده میشود.

XS
SM
MD
LG