لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ از دو ترجمان افغان قدردانی کرد


مراسم اهدای نشان افتخار کانگرس امریکا به رونالد شوریر

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده در جریان بزرگداشت از رونالد شوریر، سرباز امریکایی که خدمات صحی را در صحنه جنگ ارائه می کرد، از دو ترجمان افغان نیز قدردانی کرد.

بهروز مهمند و ضیا غفوری دو ترجمانی بودند که در ششم اپریل سال ۲۰۰۸ درعملیات علیه شورشیان مسلح در دره شوک ولسوالى دوآبه ولایت نورستان، با یک واحد از نیرو های ویژه امریکایی و افغان، کار میکردند.

در مراسم اهدای نشان افتخار کانگرس امریکا که روز دوشنبه در قصر سفید برگزار شد، بر علاوه رونالد شوریر، بهروز مهمند و ضیا غفوری هم حضور داشتند. رئیس جمهور ترمپ در این مراسم از دو مترجم افغان نامبرده و از آنان خواست که بپا خیزند.

دونالد ترمپ در بیانیه که در مراسم اعطای مدال ایراد کرد گفت که در عملیات در دره شوک، شوریر با شجاعت زیاد توانست به همقطاران خود که در این نبرد زخمی شده بودند کمک کند و این تلاش او باعث شد که هیچ یک از سربازان امریکایی در نبرد دره شوک، جان خود را از دست ندهند.

رونالد شوریر در سال ۲۰۰۹ خدمت نظامی را ترک گفته و به سرویس مخفی ایالات متحده که وظیفه حفاظت از جان رئیس جمهور و رجال برجسته امریکایی را دارند، پیوست.

شوریر که با بیماری سرطان دست و پنجه نرم میکند، نام وسط پسر دومش را به یادبود از ادریس خان، ترجمان افغانی که در نبرد دره شوک کشته شد، ادریس گذاشته است.

  • 16x9 Image

    ژیلا سمیعی - واشنگتن

    گوینده، مجری و تهیه کننده پیشین در رادیو کابل که بیشتر از ده سال است در بخش دری رادیو آشنا صدای امریکا، ایفای وظیفه می کند.

XS
SM
MD
LG