لینک های دسترسی

Breaking News

انتقاد تند هند از پاکستان در نشست مجمع عمومی ملل متحد


مجمع عمومی ملل متحد، دیروز نیز شاهد سخنرانی های تندِ نمایندگان و رهبران کشور های جهان بود. وزیر خارجۀ هند با استفاده از فرصت، پاکستان را فابریکۀ صادر کنندۀ ترور در جهان خواند. در عین حال فرستادۀ کوریای شمالی نیز آنچنانی که توقع میرفت، بر دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده انتقاد تندی کرد و جهان را از عواقب اقدام در برابر پیونگ یانگ هشدار داد.

سوشما سواراج، وزیر خارجه هند، در برابر اتهامات شاهد خاقان عباسی، صدراعظم پاکستان، مبنی بر تشدید تروریزم و نقض حقوق بشر در هند، اظهار تاسف کرد.

هند پس از شنیدن ادعا های پاکستان در مورد دهشت گری در کشمیر، در پاسخ گفت که هند از زمان استقلال پیشرفت قابل توجهی داشته، اما پاکستان منحیث کارخانه صادرات برای تروریزم شناخته شده و از همین رو، امروز هند به عنوان یک ابرقدرت تکنالوژی و اطلاعات در جهان شناخته شده است، در حالی که پاکستان فقط به عنوان یک کارخانۀ صادرات تروریزم شناخته شده است.

خانم سواراج در سخنرانی اش در ملل متحد، خطاب به پاکستان گفت: "ما دانشمندان، داکتران، مهندسان و انجنیران تولید می کنیم. پاکستان! شما چه ساختید؟ شما تروریست ها و جهادی ها را ایجاد کردید. داکتران مردم را از مرگ نجات می دهند، و تروریستان آن ها را هلاک میسازند."

این درحالیست که به روز پنجشنبه در مجمع عمومی ، صدراعظم پاکستان با ابراز سخنان خشونت آمیز به سمت هند از سازمان ملل خواست تا نقض حقوق بشررا در کشمیرتحت مناقشه هر دو کشور هند و پاکستان بررسی کند.

شاهد خاقان عباسی، خطاب به مجمع عمومی سازمان ملل متحد، از سرمنشی آن سازمان خواستار بررسی ماهیت و میزان نقض حقوق بشر در هند، تحکیم عدالت و مجازات افراد مسئوول شد.

کوریای شمالی

از جانب دیگر، کوریای شمالی در پاسخ به بیانات رئیس جمهور ترمپ علیه آزمایشات هسته یی کوریای شمالی گفت که نیروی هسته ای این کشور بازدارندۀ جنگ و برای پایان دادن به تهدید هسته ای ایالات متحده و جلوگیری از حمله ایالات متحده است.

وزیر امور خارجه کوریای شمالی هشدار داد که ایالات متحده و متحدانش قبل از تحریک نمودن پیونگ یانگ باید دوبار فکر کند.

ری یونگ هو، وزیر خارجه کوریای شمالی ، سخنرانی آتشین خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را روی توانایی های هسته ای کوریای شمالی متمرکز کرد.

ری گفت که نیروی هسته ای این کشور بازدارندۀ جنگ و برای پایان دادن به تهدید هسته ای ایالات متحده و جلوگیری از حمله ایالات متحده است. رئیس جمهور ترمپ در تازه ترین واکنش گفته است که رهبری کوریای شمالی تا دیری بقا نخواهد کرد.

XS
SM
MD
LG