لینک های دسترسی

Breaking News

آستن در سفر غیرمنتظره به کیف از تداوم کمک امریکا به اوکراین اطمینان داد


لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحده (راست) و ولادمیر زیلنسکی، رییس جمهور اوکراین
لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحده (راست) و ولادمیر زیلنسکی، رییس جمهور اوکراین

لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحده، روز دوشنبه ۲۰ نومبر (۲۹ عقرب) در یک سفر غیرمنتظره وارد کیف، پایتخت اوکراین، شد.

آستن که توسط قطار آهن از پولند وارد اوکراین شد، با ولادیمیر زیلنسکی، رییس جمهور اوکراین، و رستم عمروف، وزیر دفاع اوکراین، ملاقات کرد.

وزیر دفاع ایالات متحده ضمن ستایش از تلاش‌های اوکراین برای شکست تهاجم روسیه بر آن کشور گفت که کمک ایالات متحده به کیف "برای درازمدت" ادامه خواهد داشت.

زیلنسکی سفر آستن را به آن کشور "اشارۀ بسیار مهم" برای اوکراین توصیف کرد. او ضمن قدردانی از کانگرس و مردم ایالات متحده به خاطر کمک به اوکراین گفت: "ما به حمایت شما حساب می‌کنیم."

این دومین سفر آستن به اوکراین است، اما این سفر در شرایط بسیار متفاوت صورت می‌گیرد، زیرا در حال حاضر، توجه جهان به جنگ میان اسراییل و حماس در نوار غزه معطوف شده است.

آستن برای بار نخست در اپریل ۲۰۲۲، درست دو ماه پس از آغاز تهاجم روسیه بر اوکراین، به کیف سفر کرده بود. در آن زمان توجه جهان به شدت به سوی اوکراین معطوف شده بود.

ایالات متحده تا اکنون ۴۴ میلیارد دالر و سایر متحدان غربی بیش از ۳۵ میلیارد دالر کمک نظامی را به اوکراین فراهم کرده اند.

اما با گذشت نزدیک به ۲۰ ماه جنگ بین اوکراین و روسیه، در حالیکه هنوز هم کیف به شدت به کمک کشورهای غربی نیازمند است، برخی کشورهای اروپایی مانند پولند از فراهم آوری کمک به اوکراین پا پس کشیده اند.

مقام‌های اوکراینی مکرراً درخواست کمک بیشتر کرده اند، اما ضد حملۀ نیروهای اوکراینی علیه نظامیان روس از تابستان سال روان تا اکنون منجر به هیچ تغییری در خطوط جنگ نشده است.

اینک با فرارسیدن فصل زمستان، پیشروی برای هر دو طرف – روسیه و اوکراین – به دلیل وضعیت جوی ساحه دشوار خواهد بود.

مقام‌های حکومت ایالات متحده، کانگرس این کشور را ترغیب کرده اند تا کمک‌های اضافی را برای اوکراین منظور کند، اما شمار فزایندۀ قانونگذاران جمهوریخواه با فراهم آوری کمک بیشتر به اوکراین مخالفت دارند.

گروه

XS
SM
MD
LG