لینک های دسترسی

Breaking News

آیکنبری: امریکا به همکاری خود در افغانستان ادامه میدهد


ایکن بیری سفیر ایالات متحده و تعدادی از اراکین دولتی افغانستان در سفارت ایالات متحده در کابل

مقامات سفارت ایالات متحده امریکا در افغانستان ۲۳۵ مین سالگرد استقلال آنکشور را تجلیل کردند.

مراسمی به همین مناسبت به روز شنبه در مقر سفارت امریکا در کابل دایر شد که نماینده گان سفارت خانه ها، مقامات بلند رتبه دولت افغانستان و نماینده گان سازمان های بین المللی در افغانستان شرکت داشتند.

از راست به چپ: ایکن بیری سفیر ایالات متحده در کابل، جنرال پیترئیس و هدایت امین ارسلان مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان
از راست به چپ: ایکن بیری سفیر ایالات متحده در کابل، جنرال پیترئیس و هدایت امین ارسلان مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان

کارل ایکنبیری سفیر امریکا در کابل در این مراسم گفت با تکمیل شدن پروسه انتقال در سال ۲۰۱۴ ایالات متحده امریکا به کمک هایش با افغانستان در بخش های امنیت و انکشاف اقتصادی همچنان ادامه خواهد داد.

سفیر امریکا به ادامه گفت:

"به ادامه تلاش ها برای تامین امنیت در افغانستان، اکنون مشارکت مؤفقیت آمیز امریکا با همکاران بین الملی و افغانش به یک نقطه تاریخی رسیده است که در ماه جاری افغان ها در ۷ ولایت مسؤلیت های امنیتی را به عهده خواهند گرفت."

وی در ادامه افزود:

"افغان ها این را باید بدانند که مشارکت ما ادامه خواهد یافت ، ایالات متحده ، ناتو و جامعه جهانی به حمایت از افغانستان در بخش های تامین امنیت و انکشاف اقتصادی افغانستان پس از ختم پروسه انتقال نیز ادامه خواهند داد."

ماموریت سفیر ایالات متحدۀ امریکا که در ۱۹ ماه جولای در افغانستان خاتمه میابد همچنان گفت در جریان وظیفه به همه ۳۴ ولایت افغانستان سفر کرده و اطمینان حاصل کرده است که افغانستان آینده خوبی خواهد داشت.

آیکنبری: امریکا به همکاری خود در افغانستان ادامه میدهد
آیکنبری: امریکا به همکاری خود در افغانستان ادامه میدهد

جنرال دیوید پتریوس قوماندان عمومی نیروهای ناتو در افغانستان در بیانیه اش به مناسبت روز استقلال امریکا گفت پروسه انتقال مسؤلیت های امنیتی از نیروهای بین المللی به نیروهای افغان در نتیجه پیشرفت های است که بدست آمده است:

"یقیناًً این زمان خیلی دلچسپ است، همانطور که در این روز امریکایی ها سالگرد آزادی خود را تجلیل میکنند افغان ها نیز پروسه انتقال را در این ماه آغاز میکنند. بسیاری از شما شاید بخاطر داشته باشید که من و سفیر صاحب سال قبل بعد از آمدنم به افغانستان در همین جا راجع به ضرورت اتحاد صحبت کرده بودیم. من افتخار دارم به چیزی که گفته بودیم عمل کردیم و پیشرفت های ما نیتجه همکاری همه جانبه نظامی و ملکی با یکدیگر است."

ایالات متحده امریکا همه ساله تصویب اعلام استقلال آنکشور را که به تاریخ ۴ ماه جولای سال ۱۷۷۶ صورت گرفت تجلیل می کند.

استقلال ایالات متحده امریکا به تاریخ چهارم ماه جولای سال ۱۷۷۶ میلادی از بریتانیا به دست آمد.

این روز در سراسر ایالات متحده امریکا رخصتی ملی بوده و امریکایی ها این روز را با برگزاری جشن، میله ها، نمایش ها و کنسرت ها تجلیل مینمایند.

XS
SM
MD
LG