لینک های دسترسی

Breaking News

توسعه شراکت هند و امریکا


باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده و نریندرا مودی، صدراعظم هند می گویند که آنان به تعمیق و توسعه شراکت دو کشور در ساحات تجارت، امنیت، علوم و تکنالوژی موافقت کرده اند.

باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده روز سه شنبه با صدراعظم جدید هند ملاقات نموده گفت، از ارادۀ نریندرا در رویارویی با مشکلات کشورش تحت تاثیر قرار گرفت.

رئیس جمهور ایالات متحده گفت: "من فکر میکنم هرکس با انرژی و عزمی که صدراعظم مودی در رسیدگی نه تنها به آزمونهای مهم هند نظر داشته است، بلکه مهمتراز همه، به فرصت های عظیم هند برای موفقیت در قرن بیست و یکم توجه دارد، تحت تاثیرقرار گرفته است."

این دیدار، اولین ملاقات آقای مودی درقصر سفید از زمان انتخاب شدنش درماه می است. آقای مودی گفت: "من و رئیس جمهور درمورد اکثر اولیت های اقتصادی مشترک مان صحبت کردیم. من مطمئن استم که هند شاهد رشد و تحول سریع خواهد بود."

صدر اعظم هند افزود: "ما به هند نه تنها به پالیسی هاتوجه می کنیم بلکه همچنان به روندهای که تجارت درهند را آسان و پررونق و پربار می سازد تمرکز می کنیم. من معتقدم که شراکت اقتصادی ایالات متحده و هند نیز طی سالهای آینده به سرعت رشد خواهد کرد."

آقای اوباما و مودی، همچنان همکاری شان را در مبارزه با دهشت افگنی و تطبیق قانون، وهم بر تحقیقات صحی و توانمندی زنان، ایجاد ظرفیت و بهبودی امنیت غذائی در افریقا و افغانستان را برجسته ساختند که در آن ایالات متحده مبارزه اش را کاهش داده است.

XS
SM
MD
LG