لینک های دسترسی

Breaking News

پمپیو روابط امریکا با قطر را وسیع، مهم و فزاینده توصیف کرد


مایک پمپیو، وزیر خارجه ایالات متحده امریکا امروز روابط دفاعی ایالات متحده با قطر را وسیع، مهم، و فزاینده توصیف کرد.

پومپیو این سخنان را در قطر درکنار همتای قطری اش در دوحه بیان داشت.

وزیر خارجه امریکا امروز چندین موافقتنامه را با مقام های قطری امضا کرد. آقای پمپوی از قطر به خاطر میزبانی نیروهای امریکایی در پایگاه هوایی العدید، محل قوماندانی مرکزی اردوی امریکا، قدردانی کرد.

مایک پمپیو، وزیر خارجه ی ایالات متحده، روز یکشنبه گفت که کشیدگی و قطع رابطه میان قطر و همسایه های حوزه ی خلیج عرب آن کشور بی نهایت طولانی شده است.

آقای پمپیو در یک کنفرانس خبری در قطر گفت که "زمانیکه ما با هم یکجا کار کنیم، و مناقشات معدود باشد، همه قویتر استیم. زمانیکه همه ی ما با مشکل مشترک مواجه استیم، {ادامه} مناقشات میان کشور هایی که اهداف مشترک دارند، برای رسیدن به اهداف مشترک هرگز به ما کمک نمی کند.

عربستان سعودی، بحرین، امارات متحده عرب و مصر، رژیم سلطنتی قطر را به حمایت از گروه های دهشت افگن، توسعه طلبی منطقه یی و همکاری با ایران متهم می کنند، اتهاماتی که از سوی دوحه رد شده است.

این چهار کشور از ماه جون ۲۰۱۷ بدینسو روابط سیاسی و اقتصادی شان را با قطر قطع کرده اند.

پمپیو بعد از قطر به عربستان سعودی سفر خواهد کرد.

در رویدادی دیگر، وزیر خارجه ایالات متحده روز شنبه در دیدار با همتای ترکی اش گفت که وی برای رسیدن به یک پیامد مثبت میان ترکیه و کردها خوشبین است.

در خلال جنگ داخلی سوریه، روابط ترکیه و ایالات متحده پس از حمایت ایالات متحده از واحد حراست مردمی کردها و رو به تیرگی گذاشت زیرا ترکیه این گروه را شاخه ای از حزب کارگران کردستان می داند.

از سوی دیگر، پمپیو که در چوکات یک سفر چند روزه به شرق میانه تاکید کرد که خروج نیروهای امریکایی از سوریه یک تصمیم استراتژیک بوده اما ماموریت ایالات متحده برای مبارزه با گروه داعش مانند گذشته پا برجاست.

XS
SM
MD
LG