لینک های دسترسی

Breaking News

سنای امریکا طرح ۳.۵ تریلیون دالری بایدن را تصویب کرد


مجلس سنای کانگرس ایالات متحده طرح ۳.۵ تریلیون دالری حکومت این کشور را تصویب کرد که قرار است این پول صرف برنامه‌های گسترش خدمات خانواده‌ها، صحت، آموزش و محیط زیست شود.

چک شومر، رهبر اکثریت دموکرات در مجلس سنای کانگرس ایالات متحده روز چهارشنبه ۱۱ اگست (۲۰ اسد) گفت که این بستۀ مالی "سرمایه‌گذاری‌های تاریخی" را در زمینۀ ایجاد مشاغل، بهبود وضعیت خانواده‌های امریکایی و مقابله با تغییر اقلیم فراهم می‌کند.

اما مچ مک‌کانل، رهبر اقلیت جمهوریخواه در مجلس سنای امریکا ساعاتی پیش از تصویب این طرح مالی با انتقاد از آن گفت: "اشتباه نکنید – چنین وضع بی رویۀ مالیات و شور و شعف برای مصارف را تا کنون ندیده بودیم."

این لایحه مالی زمینۀ آموزش کودکان پیش از شمولیت به مکتب، تحصیل رایگان در کالج، مراقبت بیشتر صحی به سالمندان به شمول کاهش نرخ دوا و مساعدت‌های مالی به والدینی که فرزندان زیر سن دارند، را فراهم می‌کند. مقابله با تغییرات اقلیمی و تعدیلات در قوانین مهاجرت امریکا از دیگر بخش‌های این طرح است.

قانونگذاران دموکرات امریکا در نظر دارند که با افزایش مالیات بر شرکت‌ها و افرادی که بیش از ۴۰۰ هزار دالر در یک سال در آمد دارند، چانه زدن حکومت با شرکت‌های دواسازی برای کاهش نرخ دواها، وضع مالیات بر وارداتی که سبب تولید کاربن می‌شود و تقویت سیستم جمع آوری مالیات این طرح را تطبیق کنند.

شایان ذکر است که هیچ یک از ۴۹ قانونگذار جمهوریخواه در مجلس ۱۰۰ عضوی سنای امریکا از این طرح حمایت نکرده اند.

XS
SM
MD
LG