لینک های دسترسی

Breaking News

سه کشور خواهان تطبیق سریع تعزیرات جدید بر کوریای شمالی شد


آزمایش میزایل قاره پیما عامل عمدۀ است که رهبران امریکا، جاپان و کوریای جنوبی را وا داشت تا خواهان تطبیق سریع تعزیرات جدید علیه کوریای شمالی شوند

رهبران کشور های ایالات متحده، کوریای جنوبی و جاپان روز جمعه از سازمان ملل متحد خواستند تا تطبیق تعزیرات علیه کوریای شمالی را سرعت بخشد.

خواست این سه کشور پس از آن مطرح شد که کوریای شمالی به تاریخ چهارم جولای ۲۰۱۷، میزایل بالستیک قاهره پیمای خود را موفقانه آزمایش کرد.

رهبران ایالات متحده، جاپان و کوریای جنوبی گفته اند که آنان می خواهند تا همه فیصله نامه های شورای امنیت ملل متحد در برابر کوریای شمالی به سرعت عملی گردد.

خواست این سه کشور در حاشیۀ اجلاس سران گروه ۲۰ در هامبورگ آلمان از طریق نشر یک اعلامیه بیان شد.

رهبران ایالات متحده، کوریای جنوبی و جاپان همه بار دیگر تعهد کردند تا به تلاش های شان در جهت خلع کردن کوریای شمالی از داشتن سلاح هسته ای ادامه خواهند داد و پیونگ یانگ را وا خواهند داشت تا آزمایش میزایل های بالستیک خود را متوقف کند.

قبل بر این، نیکی هیلی، سفیر ایالات متحده در ملل متحد، هشدار داده بود که آزمایش میزایل های بالستیک توسط کوریای شمالی احتمال "راه حل دیپلوماتیک" را مسدود می کند. خانم هیلی همچنین گفت که ایالات متحده در روز های آینده وضع تعزیرات جدید را بر ضد کوریای شمالی به شورای امنیت پیشنهاد خواهد کرد.

تعزیرات تازۀ که قرار است بر کوریای شمالی وضع گردد شامل محدودیت تیل و سایر منابع انرژی به برنامه های نظامی کوریای شمالی، اعمال وضع محدودیت به ترافیک هوایی و دریایی آن کشور و اقدامات بیشتر به منظور حسابده ساختن مقامات ارشد آن کشور می شود.

سفیر ایالات متحده در ملل متحد همچنین گفته است که واشنگتن مایل است تا روابط تجارتی خود را با آنعده از کشور های که از فیصله نامه های شورای امنیت در قسمت تجارت با کوریای شمالی تخطی می کند، قطع کند.

کوریای شمالی روز سه شنبه میزایل بالستیک قاهره پیمای خود را موفقانه آزمایش کرد، میزایل که قادر است کلاهک هسته ای را با خود انتقال بدهد.

مقامات نظامی ایالات متحده تخمین می کنند که میزایل آزمایش شدۀ کوریای شمالی قادر است ۵۵۰۰ کیلومتر فاصله را طی کند و به این ترتیب می تواند مناطق شمال غربی امریکا را هدف قرار بدهد.

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، روز پنجشنبه گفت که ادارۀ او آماده است تا اقدامات جدی را در مقابل بلند پروازی های کوریای شمالی روی دست بگیرد.

آقای ترمپ خطاب به کوریای شمالی گفت که عملکرد آن کشور بی نهایت خطرناک است و در برابر آن باید کاری صورت بگیرد و هشدار داد که اقدامات کوریای شمالی "نتایج بسیار بد" برای آن کشور در قبال خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG