لینک های دسترسی

Breaking News

قبیله‌ای در اقیانوس آرام که شهزاده فلیپ را خدا می‌دانست


یک قبیله در جزیرهٔ دورافتادهٔ تانا در اقیانوس آرام، که شهزاده فلیپ، شوهر فقید ملکهٔ بریتانیا را خدای زنده می‌دانستند و او را می‌پرستیدند، مراسم رسمی عزاداری خود را آغاز کرده اند.

این جزیره در کشور وانواتو واقع شده و مردمان آن، از دیر زمانی باور دارند که شهزاده فلیپ، اولادهٔ نیاکان معنوی آنان است و برای بازگشتش به جزیره دعا می‌کردند.

کرک هوفمن، مردم‌شناس آشنا با رسم و رواج‌های این قبیله می‌گوید که پس از شنیدن خبر مرگ شهزاده فیلیپ، این مردمان احتمالاً به پرستش شهزاده چارلز رو بیاورند.

مراسمی که این قبیله برای درگذشت شهزاده فلیپ برگزار کرده اند، احتمالاً هفته‌ها دوام کند. آقای هوفمن به نشریهٔ تلیگراف گفته که گریه و زاری تشریفاتی، همراه با رقص و پایکوبی و نوشیدن شراب سنتی کاوا، بخشی از این مراسم است.

آقای هوفمن گفت: "در جزیرهٔ تانا، به منظور مست شدن شراب نمی‌نوشند. بلکه نوشیدن شراب وسیله‌ای برای وصل کردن جهان مادی با جهان غیرمادی است."

شاهزاده فیلیپ که اخیرا به عمر ۹۹ سالگی درگذشت، در سال ۲۰۱۸ از این جزیره دیدن کرده و رییس افتخاری این قبیله انتخاب شده بود. او در زمان بازدیدش از جزیرهٔ تانا، از کاسهٔ ناریال، شراب کاوا نوشید.

آقای هوفمن افزوده است که یکی از ساکنان جزیره، این کاسهٔ ناریال را پیش خود نگه ‌داشته و قصد دارد از آن زیارت‌گاه بسازد.

باور بر این است که این قبیله، که به جنبش شهزاده فلیپ معروف است، از سال ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ به پرستش شهزاده روی آوردند، زمانی که او یک‌جا با ملکه الیزابت از وانواتو دیدن کرد.

باور این مردم بر این است که شهزاده فلیپ، در اصل زادهٔ جزیرهٔ تانا بوده ولی سال‌ها پیش برای یافتن همسر به بریتانیا رفته بود.

XS
SM
MD
LG