لینک های دسترسی

Breaking News

نبرد شدید میان نظامیان افغان و طالبان در ارزگان


مقام‌های محلی ولایت ارزگان ادعای مبنی بر سقوط ولسوالی چنارتو این ولایت را رد کرده و گفته اند که درگیری شدید در این ولسوالی جریان دارد.

دفتر رسانه‌های والی ارزگان روز جمعه ۱۱ جون ( ۲۱ جوزا) گفت که نیروهای امنیتی در مرکز این ولسوالی حضور دارند،‌ اما از دادن جزییات بیشتر در این باره خودداری کرد.

در این حال، یک مقام امنیتی ارزگان که از ذکر نامش در گزارش خوداری کرد به صدای امریکا گفت که نیروهای امنیتی شب گذشته از بخش‌های این ولسوالی "عقب‌نشینی تکتیکی" کرده و آنان به ولسوالی چورۀ این ولایت رسیده اند.

این منبع افزود که با بیرون شدن این نیروها، مرکز ولسوالی چنارتو به دست طالبان سقوط کرده و تلاش‌های نظامیان افغان به هدف تصرف دوبارۀ این ولسوالی جریان دارد.

هفته گذشته والی ارزگان از "عقب‌نشینی تکتیکی" نیروهای امنیتی افغان از ولسوالی گیزاب این ولایت خبر داده بود.

این در حالی است که روز گذشته، حیات‌الله حیات، سرپرست وزارت داخله در سفر به شهر ترینکوت، مرکز ولایت ارزگان گفت که توجه بیشتر صورت خواهد گرفت تا "دشمن" نتواند به اهداف خود در این ولایت برسد.

تلفات طالبان در هفت ولایت

وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید که در یک‌ شبانه‌روز گذشته، ۱۱۹ جنگجوی طالبان در هفت ولایت این کشور کشته و ۴۱ تن دیگر آنان زخمی شده اند.

این وزارت با نشر اعلامیه‌ای گفته است که این جنگجویان طالبان در ولایات غزنی، ارزگان، هرات، سرپل، فاریاب، بغلان و تخار کشته و زخمی شده اند.

وزارت دفاع ملی افغانستان تاکید کرده که بسیاری حملات طالبان از سوی نظامیان افغان در این ولایت‌ها دفع شده است.

این وزارت در بارۀ وارد شدن تلفات به نظامیان افغان در این نبردها معلومات نداده، اما طالبان مدعی شدند که تلفات زیادی به طرف مقابل وارد کرده اند.

XS
SM
MD
LG