لینک های دسترسی

Breaking News

وزارت دفاع: در دو روز گذشته ۵۳۸ جنگجوی طالبان کشته شدند


وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید که در اثر درگیری‌ها میان نظامیان افغان و طالبان در دو روز اخیر، ۵۳۸ جنگجوی طالبان به شمول قوماندانان آنان کشته و ۲۳۸ جنگجوی دیگر این گروه زخمی شدند.

بر اساس معلومات وزارت دفاع، در ۴۸ ساعت گذشته ولایت‌های ننگرهار، لغمان، غزنی،میدان وردک، لوگر، قندهار، ارزگان، زابل، هرات، فراه، جوزجان، هلمند و بغلان شاهد درگیری‌ها و حملات طالبان بوده اند.

روح‌الله احمدزی، سخنگوی این ولایت روز یکشنبه نهم می (۱۹ ثور) به صدای امریکا گفت: "اخباری که از طریق ارگان ما نشر می‌شود بر اساس اطلاعات دقیق و معتبر بخش‌های کشفی و استخباراتی ما می‌باشد و هر آن چیزی که به خصوص در مورد تلفات دشمن از سوی ما نشر می‌شود کاملاً دقیق می‌باشد."

مقام‌های افغان گفته اند که بسیاری حملات طالبان از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی افغان دفع شده است. نهادهای امنیتی این کشور از ارایۀ جزییات درمورد واردشدن تلفات به نظامیان افغان خودداری کرد.

حکومت افغانستان و طالبان همواره در مورد وارد کردن تلفات بر همدیگر آمار درشتی را ارایه می‌کنند.

حملۀ مهاجم نفوذی طالبان در ارزگان

مقام‌های محلی ولایت ارزگان از کشته‌شدن چهار سرباز پولیس در اثر گلوله‌باری مهاجم نفوذی طالبان در این ولایت خبر داده اند.

محمد عمر شیرزاد، والی این ولایت به خبرنگاران گفت که این حادثه دیشب در مربوطات حوزۀ دوم امنیتی شهر ترینکوت، مرکز ولایت ارزگان رخ داد.

آقای شیرزاد افزود که مهاجم نفوذی طالبان پس از گلوله‌باری بر این سربازان، به گروه طالبان پیوسته و نیروهای هوایی افغان توانسته اند که آنان را مورد هدف قرار دهند.

آقای شیرزاد گفت که در این حملۀ هوایی به شمول مهاجم نفوذی طالبان، هفت جنگجوی این گروه کشته شدند.

طالبان تا اکنون در این موارد ابراز نظر نکرده اند.

وزارت دفاع ملی در حالی از وارد شدن تلفات بر جنگجویان طالبان در بخش‌های این کشور خبر می‌دهد که روز گذشته، حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان گفت که طالبان در تلاش گرفتن قدرت از راه جنگ اند و به همین دلیل حملات گستردۀ را برای سقوط برخی ولایات راه اندازی کرده اند.

آقای محب، در یک نشست مشترک خبری گفت که این حملات گستردۀ طالبان در هفت ولایت از سوی نظامیان افعان دفع شده و آنان در سقوط این ولایات ناکام مانده اند.

XS
SM
MD
LG