لینک های دسترسی

Breaking News

موج تازۀ انتقادات بر فلم ساز معروف هالیوود


هاروی واینشتاین، تهیه کنندۀ معروف فلم های هالیوود

هاروی واینشتاین، یکی از پر نفوذترین مرد های هالیوود که اخیرا درگیر یک رسوایی اخلاقی شده است، ممکن در نهایت با اتهامات جنایی ناشی از ادعاهای دخالت در چندین دهه آزار و اذیت جنسی، مواجه گردد.

هاروی واینشتاین حینیکه لاس انجلس را به قصد مرکز احیای مجدد اریزونا ترک می کرد گفت که ما همه "اشتباه می کنیم."

بیش از ۲۵ زن، آقای واینشتاین را به تعرض جنسی، آزار و اذیت و تجاوز جنسی متهم کرده اند. آقای واینشتاین یکی از معروف ترین و موفق ترین ستدیو های تولید فلم هالیوود را دارا می باشد که فلم های پر درآمد وی ۸۱ بار جایزۀ آسکار را به دست آورده است.

این تهیه کنندۀ معروف فلم های هالیوود، در انتخابات ریاست جمهوری به ستاد انتخاباتی بارک اوباما و هیلری کلنتن کمک مالی کرده است.

اما؛ ایما تامپسن، یکی از هنرپیشگان سینمای امریکا می گوید "نمی توان او را معتاد جنسیت خطاب کرد، او یک شکارچی است [که از معتاد] متفاوت است".

لیزا لاین جکوبس، مشاور امور خشونت جنسی، دلیلی را که چرا زنان هراس دارند در بارۀ مردان با نفوذ گزارش دهند، می گوید"وقتی در بارۀ همچو افرادی شکایت صورت گیرد، وانمود می شود که شکایت کننده سر سازگاری نداشته و انسان مشکل آفرین است."

اما، به باور ملیزا سیلورشتاین که مدیرمسوول صفحۀ "زنان و هالیوود" است، این رفتار مملو از هراس ممکن تغیر کند و آغشته با واکنش ها باشد.

سیلورشتاین می گوید در گذشته نیز همچو اتفاقاتی افتاده و وقتی زنان در بارۀ مرد های پر قدرت و با نفوذ زبان گشوده اند، آن "هیولا ها" سر به زیر فتاده اند.

ملیزا می گوید اگر بنیانگذار شبکۀ خبری فاکس را به خاطر بیاوریم، به تعقیب ادعا های متعدد آزار و اذیت جنسی، از سمت خود کناره گیری کرد. بیل کوسبی، زمانی ستارۀ محبوب قلب ها، پس از آنکه بیش از ۵۰ زن علیه او گام به پیش نهادند، اکنون منتظر محاکمه است.

به گفتۀ مدیرمسوول صفحۀ "زنان و هالیوود" همچو رویداد ها حتی در زندگی سیاستمداران هم اتفاق می افتد؛ اما، نتایج متفاوتی می داشته باشد؛ چنانکه، بیل کلنتن رئیس جمهور پیشین ایالات متحده در ۱۹۹۰ و دونالدترمپ، رئیس جمهور فعالی امریکا به سؤ رفتار جنسی متهم شدند اما از آن پا بیرون نهادند.

سیلورشتاین می گوید که اکنون زنان "به تنگ آمده اند. ما باید به خاطر داشته باشیم که هالیوود یک صنعت فلمسازی جهانی است. مردم به هالیوود به دیدۀ شهرک مترقی می نگرند که باید در این عرصه رهبری را در دست گیرد."

برخی ها می گویند که مرد ها، نه زن ها، باید با سیستم استخدام شفاف و تقرر تعداد بیشتر زنان در بخش های بلند مدیریتی، تغیر را در هر صنعت نهادینه سازند.

در سال گذشته، از ۱۰۰ فلم برتر هالیوود، تنها کارگردانی چهار فلم را زنان انجام داده بودند.

پیش از آن اکادمی فلم هالیوود، اسکار، عضویت هاروی واینشتایین را لغو کرد.

هیات مدیره ۵۴ عضوی اسکار روز شنبه پس از بررسی اتهامات فزاینده تجاوز و سوء استفاده جنسی آقای واینشتاین از زنان در طول سه دهه اخیر به اخراج آقای هاروی از عضویت آکادمی فلم رای داد.

XS
SM
MD
LG