لینک های دسترسی

Breaking News

کمک ۸۵ میلیون دالری بانک جهانی به افغانستان


بانک جهانی از دو بستۀ کمک مالی به ارزش ۸۵ میلیون دالر به هدف تقویت خدمات عامه، دسترسی مردم به آب آشامیدنی و حفظ الصحه در افغانستان خبر داد.

این بانک روز شنبه ۱۲ دسمبر (۲۲ قوس) در اعلامیه‌ای گفت که این کمک‌ها بخشی از بسته ۳۹۳ میلیون دالری بانک جهانی و صندوق بازسازی افغانستان است که به هدف کاهش تاثیرات منفی بیماری کووید۱۹ در این کشور به مصرف خواهد رسید.

این بانک افزوده است که ۵۰ میلیون دالر این پول در بخش‌ تهیۀ آب ‌آشامیدنی، حفظ الصحه و حمایت‌های ساختاری افغانستان و ۳۵ میلیون دالر آن در بخش "برنامۀ ملی میثاق شهروندی افغانستان" هزینه خواهد شد.

در این اعلامیه به نقل هینری کرالی، رییس دفتر بانک جهانی در افغانستان آمده است: "دسترسی به آب پاک، حفظ الصحه و خدمات اساسی یکی از ضروریات اصلی برای مقابله با بیماری‌های ساری مانند کووید۱۹ می‌باشد."

پیش از این بانک جهانی تعهد کرده بود که ۳۹۳ میلیون دالر را به هدف مبارزه با کووید۱۹ و کاهش اثرات اقتصادی ناشی از آن در چندین مرحله به افغانستان کمک خواهد کرد.

بانک جهانی در حالی از دو بستۀ کمکی‌اش به هدف کاهش تاثیرات منفی کووید۱۹ در این کشور خبر می‌دهد که پیش از این وزارت صحت عامۀ افغانستان از آغاز شیوع موج دوم کروناویروس خبر داده بود.

این وزارت گفته است که رقم مبتلایان کروناویروس در این کشور رو به افزایش است و در حال حاضر، آمار مجموعی واقعات مثبت این ویروس در افغانستان، نزدیک به ۴۹هزار رسیده است.

XS
SM
MD
LG