لینک های دسترسی

Breaking News

ادامۀ جنگ در یمن، امید صلح را به یاس مبدل کرده است


ائتلاف به رهبری عربستان سعودی آتش بس در یمن را رد کرده و به عملیات های نظامی خود در بندر الحدیده ادامه داده است.

مقامات اردوی یمن، شورشیان حوثی را به حمله در شرق شهر الحدیده متهم کرد و در پاسخ به آن ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی یک سلسله حملات هوایی را انجام داد. این ائتلاف همچنان گفته است که عملیات شان ادامه خواهد داشت.

جنگ در یمن در حالی ادامه دارد که سازمان ملل متحد در تلاش برای تدویر مذاکرات صلح میان طرف های درگیر بوده و یک مقام ارشد گروۀ حوثی نیز دیروز گفته بود که بخاطر نائل شدن به صلح، حملات راکتی خود را بر عربستان سعودی متوقف میسازد.

اما یک سخنگوی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی گفته است که حوثی ها با خلوص نیت اندک، هنوز هم به عملیات های خود ادامه میدهند و اینکه این ائتلاف آتش بس را در اجندای خود شامل نمیسازد..

براساس معلومات ملل متحد، حداقل ده هزار نفر تا حال در جنگ سه سالۀ یمن کشته شده و میلیون ها تن دیگر به مواد غذایی دسترسی ندارند.

مسودۀ یک قطعنامۀ که به روز دوشنبه به شورای امنیت ملل متحد پیشکش شد، در آن بر آتش بس فوری در شهر الحدیده تاکید شده و برای ط‏رف های درگیر ضرب الاجل دو هفته ای داده شده تا تمامی موانع در برابر کمک های بشری را رفع سازند.

ملل متحد همچنان از ط‏رف های درگیر خواسته است تا حملات خود را توقف دهند و مذاکرات صلح را آغاز کنند.

سلمان بن عبدالعزیز، پادشاۀ عربستان سعودی، به روز دوشنبه گفت که کشورش از تلاش های بین المللی حمایت میکند، اما اضافه کرد که حفاظت از یمنی ها در برابر مداخلات ایران، وظیفۀ ریاض است.

در عین حال، عربستان سعودی و امارات متحدۀ عرب از کمک پنجصد میلیون دالری برای آن میلیون ها یمنی خبر داده که در خطر گرسنگی قرار دارند.

ادامۀ جنگ در یمن، امید صلح را به یاس مبدل کرده است
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

XS
SM
MD
LG