لینک های دسترسی

Breaking News

حملات ائتلاف به رهبری سعودی در یمن ۱۷ کشته بر جاگذاشت


حدیده با تاسیسات استراتیژیک ساحلی خود، به مرکز جنگ یمن مبدل شده است

در اثر حملۀ هوایی روز شنبۀ ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در شهر ساحلی حدیدۀ یمن، کم از کم ۱۷ تن کشته و ۲۰ نفر دیگر مجروح شده است.

حدیده با تاسیسات استراتیژیک ساحلی خود، به مرکز جنگ یمن مبدل شده است،

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی از ۲۰۱۵ به اینسو با یک جنگ به بن بست رسیده در یمن مشغول است. تخمین می شود که حدود ۱۰ هزار نفر در این درگیری کشته شده و به گفتۀ ملل متحد، یمن شاهد بدترین بحران بشری جهان می باشد.

ایتلاف به رهبری عربستان سعودی، تا کنون در رابطه به این حمله چیزی نگفته است.

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی که از حمایت ایالات متحده برخوردار است، از مارچ ۲۰۱۵ میلادی به این سو، بر شورشیان حوثی در یمن حملات هوایی را انجام داده است. هدف ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، اعاده قدرت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن است.

بحران بشری

منازعۀ یمن موجب بحران بشری در آن کشور شده و از جمله ۲۸ میلیون جمعیت آن کشور، ۸.۴ میلیون نفوس آن، در لبۀ فاقگی (گرسنگی شدید) قرار دارند و حدود ۲۲ میلیون نفر دیگر متکی به کمک های بشری اند. در میان این کودکان، ۲۴۴ هزار کودک که با سوء تغذیه حاد به سر می برند، زیر پنج سال سن دارند.

در آخرین مورد، ماه گذشته یونیسف گزارش داد که حدود ۱.۸ میلیون کودک یمنی با سوء تغذیه مواجه اند و حدود ۴۰۰ هزار آن کودکان با سوء تغذی نهایت شدید دست و پنجه نرم می کنند.

مرتلکسل رالانو، نماینده یونیسف در یمن، گفته است که جنگ یمن، زندگی برای کودکان را در آن کشور به "جهنم" مبدل کرده است.

خانم رالونو همچنین گفته است که ۱۱ میلیون کودک یمنی زیر ۱۸ سال سن دارند و همۀ آنان با کمبود غذا مواجه اند.

XS
SM
MD
LG