لینک های دسترسی

Breaking News

شاروال میدان وردک: کاهش خشونت، یعنی ادامۀ بازی‌های سابق


ظریفه غفاری، شاروال ولایت میدان وردک میگوید که کاهش در خشونت به معنی خاتمه جنگ نه، بلکه "ادامۀ بازی ها و جنجال های سابق" میباشد.

خانم غفاری این سخنان را در حالی ابراز داشته که شاه محمود قریشی، وزیر خارجۀ پاکستان امروز (پنجشنبه ١٦ جنوری) گفت که طالبان به پیشنهاد امریکا مبنی بر کاهش خشونت‌ها در افغانستان اعلام آمادگی کرده اند.

قبل از این ریاست جمهوری افغانستان گفته بود که طرح اساسی این حکومت برای مذاکرات صلح، برقراری آتش ‌بس است و کاهش خشونت جنبۀ عملی ندارد.

خانم غفاری در یک مصاحبه با تلویزیون آشنا - صدای امریکا، جنگ افغانستان را "یک جنگ تحمیلی" خواند و گفت که "بهترین گزینه، پایان دادن این جنگ است".

نمایندگان ایالات متحده و طالبان که در دوحۀ قطر مشغول مذاکراه اند، هنوز به صورت رسمی در مورد پذیرفتن کاهش خشونت‌ها چیزی نگفته اند.

شاروال میدان وردک همچنان در اشاره به مبارزه با فساد اداری گفته است که "تطبیق قانون، خط سرخ" برای مامورین حکومتی میباشد.

خانم غفاری اضافه کرده که شاروالی میدان وردک با دیجیتالی کردن بسیاری از سیستم های کاری، تا حد زیاد مانع فساد شده است، اما "ریفورم نشدن" بسیاری از ادارات را یک مشکل عمده خوانده است.

ظریفه غفاری سال گذشتۀ هجری خورشیدی بر اساس فرمان رئیس جمهور افغانستان، به صفت شاروال میدان وردک گماشته شد و چندی قبل یکی از ٥٠ زن تغییر آورنده در مجلۀ 'ان استایل' معرفی شده بود.

XS
SM
MD
LG