لینک های دسترسی

Breaking News

مکین: توافقنامه همکاری امنیتی با افغانستان زودتر تهیه شود


John McCain
جان مکین، یکی از این سناتوران گفته است "برای ایالات متحده و افغانستان اجرایی شدن کامل موافقتنامه همکاریهای ستراتیژیک، بشمول حصول یک توافقنامه جدید برای همکاریهای امنیتی بعد از ۲۰۱۴، مهم است."

سناتور مکین گفته است حمایت سنا میتواند به "دوستان و دشمنان" در منطقه این پیام را برساند که ایالات متحده به موفقیت درازمدت افغانستان، متعهد است.

موافقتنامه همکاریهای ستراتیژیک افغانستان و ایالات متحده در ماه می سال جاری توسط حامد کرزی و بارک اوباما، روسای جمهور هر دو کشور، در کابل به امضا رسید.

اجتناب از اشتباه گذشته

سناتوران امریکایی، فقط یک روز بعد از گفتگو با نامزد سفیران امریکا برای افغانستان و پاکستان، گفتند واشنگتن اشتباه دهه نود را با ترک افغانستان، باز تکرار نخواهد کرد.

جان کیری، رئیس کمیته روابط خارجی سنای امریکا، گفته است که انعقاد موافقتنامه ستراتیژیک، مرحله جدید روابط میان افغانستان و ایالات متحده را گشوده است. او گفته است امریکا برای جلوگیری از برگشت افغانستان به جنگهای داخلی، تلاش خواهد ورزید.

حمایت سناتوران امریکایی از همکاریهای ستراتیژیک با افغانستان در حالی ابراز گردیده که پس از ماه ها تنش، روابط میان واشنگتن و اسلام آباد هم بهبود یافته است.

به روز پنجشنبه یک مقام بانک مرکزی پاکستان گفت که ۱.۱۱۸ میلیارد دالر کمک امریکا به حساب بانکی دولت پاکستان رسیده است.

امریکا به پاکستان برای مبارزه با گروه های دهشت افگن مستقر در مناطق مرزی آن کشور، میلیاردها دالر کمک نموده است.
XS
SM
MD
LG