لینک های دسترسی

Breaking News

تلاش برای نجات گیرماندگان در معدن سوما ی ترکیه


Turkey Mine Collapse
Turkey Mine Collapse
مقامات می گویند حد اقل ٢۴٥ تن از کارگران معدن مرده و تعدادی زیات از کارگران در زیر زمین پس از یک انفجار در جعبه اتصال فیوز و لین های برق و آتش سوزی در یک معدن زغال سنگ واقع شهر جنوبی ترکیه گیر مانده اند.

یک مقام دولت ترکیه می گوید حد اقل هشتاد تن از کارگران معدن در انفجار زخمی شده و به تعداد دست کم 363 تن از معدنچیان نجات پیدا کرده اند . او گفت 787 نفر در داخل معدن بودند که انفجار رخ داده است.

امدادگران در حال داخل کردن هوای تازه به داخل معدن به خاطر کارگرانی اند که در داخل گیرمانده اند.

مقامات می گویند یک واحد برقی منفجر شد و باعث آتش سوزی در داخل معدن در شهرغربی منیسه در ترکیه گردید. عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه به والی منیسا دستور داده است تا همه منابع موجود را برای کمک به نجات کارگران معدن آماده و بسیج سازد.

معادن زغال سنگ ترکیه نسبت شرایط ضعیف ایمنی ، به شدت خطرناک می باشند.امدادگران به شدت در حال تلاش برای نجات گیرماندگان داخل معدن هستند.

تنر یلدیز وزیر انرژی ترکیه گفت: ٧٨٧ نفر در زمان انفجار به داخل معدن ذغال سنگ سوما بودند که 250 کیلومتر به سمت جنوب استانبول واقع شده است . وی گفت ٣٦٣ تن آنها تا کنون نجات یافته اند.

وی اضافه کرد که حریق هنوز هم در داخل معدن جریان دارد . هجده ساعت بعد از انفجار وزیر انرژی ترکیه گفت مرگ تعدادی از کارگران به اثر مسمومیت ناشی از گاز کاربن مونوکساید به وقوع پیوسته که هوای اطراف را نیز آلوده با دود غلیظی ساخته است.

مقامات می گویند که این فاجعه به دنبال انفجار و آتش سوزی ناشی از یک واحد توزیع قوه صورت گرفت .

ییلدیز قبل از آن گفته بود که برخی از کارگران در عمق ۴٢٠ متر به داخل معدن قرار گرفته اند.

گزارش های خبری حاکیست که کارگران می توانستند از لفت برای فرار استفاده کنند ولی به دلیل انفجار، قطع شده بود. کارگران معدن از حوالی و نزدیکی آن برای پیوستن با عملۀ نجات به کمک شتافتند.

مقامات واقعات عاجل ترکیه امروز گفته اند که عملیۀ نجات کارگران معدن ادامه دارد.

جمعیت زیادی از دوستان، واقوام کارگران در حال تشویق کارگرانی دیده میشدند که گیرماندگان را نجات و از داخل بیرون میکردند و به امبولانس میرساندند.

وزیر انرژی ترکیه ابراز داشت که جمعیت کثیری از اعضای خانواده و دوستان مضطرب در صحنه پس ازین حادثه وحشتناک در نزدیکی معدن تجمع نموده اند.
XS
SM
MD
LG