لینک های دسترسی

Breaking News

پیام هشدار رئیس جمهور امریکا به امریکاییان


ادارۀ فدرال مدیریت بحران در ایالات متحدۀ امریکا گفته است که چهارشنبه (سوم اکتوبر)ساعت ۲:۱۸ پس از چاشت، بیشتر ساکنان ایالات متحده امریکا، پیام هشدار دریافت کردند.

این پیام با محتوای "هشدار از سوی ریاست جمهوری" روی صفحه موبایل دیده شد، اما در ادامه به مردم اطلاعات داد، که این پیام از سوی دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا فرستاده نشده است و آزمایش است.

دریافت پیام هشدار در مورد شرایط اقلیمی از قبیل بارندگی های شدید، وقوع زلزله و سونامی، گم شدن اطفال و یا هم موضوعات امنیتی برای مردم امریکا عادی است، اما دریافت پیام هشدار از سوی ریاست جمهوری شاید برای تعداد زیادی از شهروندان ایالات متحده تجربۀ جدیدی باشد.

ادارۀ فدرال مدیریت بحران تخمین زده است که در حدود ۲۲۵ میلیون دستگاه و ۷۵ درصد از کاربران موبایل در ایالات متحده این پیام هشدار را دریافت می کنند.

ایروان ریدلنر، مدیر بخش آمادگی برای آفات طبیعی در پوهنتون کولمبیا می گوید که این کار آزمایشی خوب است و به گفتۀ وی با این روش، رئیس جمهور می تواند با مردم ارتباط مستقیم برقرار کند.اما منتقدان ارسال این گونه پیام را نقض حریم خصوصی مردم می پندارند.

XS
SM
MD
LG