لینک های دسترسی

Breaking News

زنان مشهور تاریخ را چقدر خوب می‌شناسیم؟


ین بازی ۲۸ نفر از زنان مشهور تاریخ را در بر می‌گیرد و ورق‌های آن که دست‌ساز اند

یک بازی جدید برای کودکان، با هدف جلب توجه به زنانی که در طول تاریخ دستاوردهای مهمی داشته اند، طراحی شده است.

زوزانا کوزرسکا-جرارد، مخترع این بازی به بنیاد رویترز گفته است که دوست دارد کودکان وقتی به زنان مشهور تاریخ فکر می‌کنند، چنین سوال‌ها را بپرسند:

"آیا برندۀ جایزه نوبل بود؟"، "آیا مخترع بود؟"، "آیا چیزی را کشف کرده بود؟"

زوزانا می‌گوید "ما در بارۀ زنانی که کارهای مهمی انجام داده اند، اطلاعات کافی نداریم. اساسا داستان‌های‌شان را نمی‌دانیم."

او می‌گوید "این بازی به همان اندازه که برای پسران است، برای دختران نیز است. دختران نیاز دارند تا به زنان قدرتمند توجه کنند و به آن‌ها به عنوان قهرمانان‌شان نگاه کنند."

در این بازی موسوم به "او کیست؟" یا "Who’s She?"، به دو بازی‌کن ورق‌های حاوی اطلاعاتی در بارۀ زندگی یک زن مشهور داده می‌شود و بازی‌کنان با پرسیدن سوال‌هایی از همدیگر، هویت درست زنان را تشخیص می‌دهند.

خانم زوزانا می‌گوید که هدف او از طراحی این بازی، رساندن پیامی به کودکان است که زنان در سراسر جهان، درست مانند مردان، از توانایی کافی در تمام حرفه‌ها برخوردار هستند.

او می‌گوید "برای یک دختر سه ساله که می‌بیند صرفا مردان در تمام موقعیت‌های قدرتمند قرار دارند، این تصور ایجاد می‌شود که واقعیت همین است. به نظرم، مهم است تا توجه کودکان را به این (خلاء جنسیتی) جلب کرد و ساده‌ترین راه آن، از طریق بازی‌های کودکانه است."

تا حالا ۶۰۰۰ واحد از این بازی که ۲۸ نفر از زنان مشهور تاریخ را در بر می‌گیرد و ورق‌های آن که دست‌ساز اند، به فروش رفته است.

XS
SM
MD
LG