لینک های دسترسی

Breaking News

رهبر کوریای شمالی در آستانه دیدار با پوتین وارد روسیه شد


کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی یک روز قبل از دیدارش با رئیس جمهور ویلادمیر پوتین، به روسیه رسیده است.

آقای اون که توسط ترن به روسیه سفر کرده، به تلویزیون دولتی روسیه-۲۴ گفت که امیدوار است سفرش «موفقانه و مفید» ‌باشد.

این نخستین سفر یک رهبر کوریای شمالی به روسیه از سال ۲۰۱۱ است، یعنی زمانی که پدر کیم جونگ اون از روسیه دیدار کرده بود.

مقامات کرملین گفته اند که گفتگوهای رهبر کوریای شمالی با رئیس جمهور پوتین روی برنامه‌های هسته‌ای کوریای شمالی تمرکز خواهد داشت.

پیش از این، آقای اون با دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا نیز در مورد برنامه‌های هسته‌ای کشورش دیدار کرده است. آخرین دیدار این دو در ماه فبروری، به دلیل اختلاف بر سر تحریمات امریکا، بدون هیچ توافقی به پایان رسید.

از آن زمان تا حالا، سران امریکا و کوریای شمالی دیداری با هم نداشته اند، اما مقامات هر دو کشور گفته اند که امیدوار اند بتوانند سومین نشست خود را ترتیب بدهند.

کوریای شمالی خواهان کاهش تحریمات امریکا است. اما مقامات امریکایی تاکید دارند تا زمانی که کوریای شمالی اقدامات قابل ملاحظه‌ای در راستای خلع سلاح هسته‌ای برنداشته است، تحریمات علیه این کشور پابرجا خواهد ماند.

شماری از آگاهان باور دارند که در چنین فضایی، رهبر کوریای شمالی در پی تقویت روابط خود با چین و روسیه است، اما معلوم نیست که روسیه در زمینه از سر گیری مذاکرات میان امریکا و کوریای شمالی چه نقشی می‌تواند بازی کند.

با این حال، نشست سران دو کشور در روسیه، می‌تواند تلاشی از سوی رئیس جمهور پوتین برای افزایش نفوذ او در منطقه و نیز شکستن بن بست در مذاکرات امریکا و کوریای شمالی تلقی شود.

XS
SM
MD
LG