لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان خواهان کاهش خشونت و برقراری آتش‌بس در افغانستان شد


وزیر خارجۀ پاکستان در دیدار با محمد حنیف اتمر، در حاشیۀ نشست وزیران خارجۀ سازمان همکاری‌های اسلامی،‌ سطح بلند خشونت‌ها در افغانستان را محکوم کرده و خواهان تامین آتش‌بس در این کشور شد.

وزارت خارجۀ پاکستان امروز ۲۷ نومبر (هفتم قوس) در خبرنامه‌ای گفت که در این دیدار دو طرف در مورد روند صلح افغانستان و تلاش‌های دو کشور برای بهبود روابط میان کابل و اسلام‌آباد صحبت کردند.

در خبرنامه آمده است که در این دیدار شاه محمود قریشی، وزیر خارجۀ پاکستان حملات تروریستی اخیر در کابل و بامیان را محکوم کرده و بر اهمیت کاهش خشونت که منجر به آتش‌بس و پیش‌برد روند صلح شود، تاکید کرده است.

آقای قریشی همچنان گفته است که پاکستان به تلاش‌هایش برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان ادامه خواهد داد.

در این حال، وزارت خارجۀ افغانستان گفته است که وزیر خارجۀ افغانستان نقش کشورهای منطقه و همسایه، به ویژه پاکستان را در موفقیت روند‌ صلح مهم دانسته بر تقویت همکاری آن‌ها تاکید کرد.

این در حالی است که عمران خان، صدر اعظم پاکستان در جریان سفر اخیراش به کابل در یک نشست خبری مشترک با رییس جمهور غنی گفت که خواست حکومت و مردم پاکستان، تامین صلح در افغانستان است و تا حد توان برای کاهش خشونت‌ها در این کشور کمک خواهد کرد.

آقای خان و رییس جمهور غنی توافق کرده اند که در مورد "ایجاد دیدگاه مشترک بر حمایت از صلح و ثبات میان دو کشور" به گونۀ مشترک کار خواهند کرد.

همچنان مقام‌های دو کشور، صلح در افغانستان را برای پاکستان و منطقه مهم عنوان کرده و توافق کرده اند که همکاری‌های شان را در این راستا بیشتر می‌کنند.

XS
SM
MD
LG