لینک های دسترسی

Breaking News

تعهد سر منشی جدید ناتو برای جلوگیری از کشته شدن غیر نظامیان


اندریس فو راسموسن، منشی عمومی ناتو در اولین سفر خود حیث رئیس این سازمان ۲۸ عضوی، در افغانستان به سر میبرد.

وی بروز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری با حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان اشتراک نمود. راسموسن صدراعظم سابق دنمارک وعده نمود تا بخاطر جلوگیری از کشته شدن غیر نظامیان آنچه را که امکان داشته باشد، انجام خواهد داد.

رئیس جمهور کرزی نیز از افغان ها خواست تا باوجود افزایش حملات تندروان، در انتخابات ریاست جمهوری رای بدهند.

سفر راسموسن در حالی صورت میگیرد که اهالی یک قریه در قندهار احتجاج نموده، قوای ائتلاف را به یک حملۀ صبح چهارشنبه ملامت نمودند، که به گفتۀ آنها چهار تن را به قتل رسانید. سه تن از کشته شده گان اطفال بود.

مامورین نظامی ایالات متحده میگویند هلیکوپتر هایکه در ساحه عملیات مینمود، در اوایل چهارشنبه بالای تندروان حمله نموده و چهار تن آنها را که در مزارع دور دست در یک منطقۀ پُرنفوس بر موتر سایکل سوار بودند، به قتل رسانیدند. آنها میگویند در نزد تندروان کوزه های بود که انفجار نمود.

قوای نظامی ایالات متحده میگوید گزارش های کشته شدن غیر نظامیان را در آن حادثه تحت تحقیق قرار داده است.

در سایر انکشافات، یک انفجار بم کنار جاده بر یک موتر اشخاص ملکی در ولایت ننگرهار بروز چهارشنبه اصابت نمود و شش تن را به قتل رسانید. مامورین میگویند دو تن از بزرگان قومی و چهار کارگر که بخاطر ملاقات با مامورین محلی درحال سفر بودند، نیز در بین کشته شده گان اند.

تندروان طالب حملات شانرا در سراسر افغانستان قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰ آگست افزایش داده اند. آنها تعهد کرده اند که روند انتخابات را مختل سازند.

XS
SM
MD
LG