لینک های دسترسی

Breaking News

حملات طالبان بر مرکز ولایت لوگر


مقامات افغانی میگوینداز اثر حملۀ روز دوشنبۀ تندروان طالب بر مرکز یک ولایت در جنوب کابل دو تندرو طالب کشته و سه فرد پولیس مجروح گردیدند.این حمله ده روز قبل از انتخابات سراسری دران کشور براه افتاده است.

یک سخنگوی ولایت لوگر گفت شش تندرو بر عمارات حکومتی در پل علم راکت شلیک کرده و گلوله باری نمودند. یک سخنگوی طالبان مسؤلیت حمله را ادعا کرد.

مقامات میگویند یک تندرو واسکت انتحاری خود را منفجر ساخته صرف خودش را کشت و یک حمله کنندۀ دیگر در تبادلات آتش کشته شد.قبلاً وزارت داخلۀ افغانستان گفته بود در جریان تبادلات آتش با تندروان حد اقل یک فرد پولیس بقتل رسید.

بروز یکشنبه نمایندگی ملل متحد و کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان گزارش مشترکی را صادر نموده گفتند فقدان امنیت تهدید بزرگی به انتخابات ریاست جمهوری تاریخ ۲۰ آگست مطابق ۲۹ اسد میباشد.

ماۀ گذشته تندروان کوشش کردند حملات همزمان بم گزاری انتحاری را بر عمارات حکومتی ولایت خوست براه اندازند.تندروان طالب که مواد منفجره را بجان خود بسته و تفنگ بدست داشتند بر تاسیسات افغانی و امریکائی در گردیز و جلال آباد نیز حمله کرده اند.

چند هفتۀ اخیر همچنان برای عساکر غربی در افغانستان مهلک ترین بوده است. مقامات شورشیان طالب را که حملات را در سراسر کشور تشدید کرده اند تا مردم را از رای دادن در انتخابات دلسرد سازند، مسؤل این خشونت ها میخوانند.

حد اقل ۷۵ عسکر ایالات متحده و سایر قوای بین المللی صرف در ماۀ جولای کشته شده اند که ماۀ گذشته را مهلک ترین ماه از وقت تهاجم قوای تحت رهبری ایالات متحده برای برانداختن طالبان در سال ۲۰۰۱ به اینطرف میسازد.
XS
SM
MD
LG