لینک های دسترسی

Breaking News

تجاوز جنسی بر زن همسایه، دختر پنج ساله‌ بامیانی به بد داده شد


عکس: آرشیف

یک دختر پنج ساله در ولسوالی شیبر بامیان در بدل تجاوز پدراش بر زن همسایه به بد داده شده است.

با وجود آنکه مقام‌های محلی در ولایت بامیان تایید کردند که این واقعه در روستای "غندک پایین" در ولسوالی شیبر این ولایت اتفاق افتاده است، اما پولیس بامیان این خبر را رد کرده است.

ذکیه رضایی، رییس امور زنان بامیان با تایید این خبر به صدای امریکا گفت: "این دختر که حدود پنج سال سن داشته و پدراش ملا امام و عالم دینی بوده در بدل تجاوز جنسی و یا جرمانه به بد داده شده است."

خانم رضایی همچنان اضافه کرد که خواستار بررسی و رسیدگی به این قضیه شده اند و از پولیس خواسته اند که هرچه زودتر به این موضوع رسیدگی کند.

اما رضایوسفی، سخنگوی پولیس بامیان گفته است که این دختر پنج ساله با خانواده‌اش زندگی می‌کند و به بد داده نشده است.

پیش از این، امیر شریف، ولسوال شیبر بامیان با تایید این خبر به صدای امریکا گفت:" قضیه تحت بررسی قرار دارد و ما هم این گزارش‌ها را دریافت کردیم و بخش‌های مربوطه این موضوع را تحت بررسی دارند و مصداق و جزییات‌اش هنوز مشخص نشده است."

مقام‌های محلی بامیان می‌گویند که این تصمیم به میانجی‌گری مردم محل اتخاذ شده است.

ریاست امور زنان بامیان می‌گوید که عرف و عنعنات نا پسند یکی از چالش‌های عمدهٔ است که همواره از زنان و دختران دراین ولایت قربانی می‌گیرد.

بر اساس یک تحقیق که حدود ۲۰ روز پیش از سوی ریاست امور زنان بامیان به نشررسید، ۴۰ درصد دختران در ولایت بامیان زیر سن قانونی به شوهر داده شده اند.

بد دادن دختران برای حل منازعات که در آن قتل و یا تجاوز صورت گرفته باشد در بیشتر مناطق افغانستان رواج داشته و فعالان حقوق زن آن را بدترین نوع خشونت علیه زنان عنوان می‌کنند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG