لینک های دسترسی

Breaking News

آغاز کار رسمی عبدالله به حیث رییس شورای مصالحۀ ملی


عبدالله عبدالله از آغاز کار رسمی‌اش به عنوان رییس شورای عالی مصالحۀ ملی افغانستان خبر داده و می‌گوید که در اولین نشست کاری‌ خود با هیات مذاکره‌کننده حکومت دیدار و گفتگو کرده است.

آقای عبدالله روز شنبه ۳۰ می (۱۰ جوزا) به خبرنگاران گفت که تمامی آمادگی‌ها از سوی هیات مذاکره‌کننده حکومت افغانستان گرفته شده و این هیات "هر لحظه آمادۀ آغاز مذاکرات با طالبان است."

به گفته آقای عبدالله با اعلام آتش‌بس در سه روز عید و کاهش خشونت در روزهای اخیر بیش از هر زمان دیگر، زمینۀ آغاز مذاکرات بین‌الافغانی فراهم شده است.

عبدالله عبدالله بر تبادلهٔ زندانیان تاکیده کرده و گفته است که این روند ادامه خواهد یافت.

او همچنان افزود: "در تبادلۀ زندانیان میان دو طرف کار خوبی تا حال صورت گرفته و این کار حسن نیت را نشان می‌دهد. ادامه این روند و شروع مذاکرات انشا‌الله یک خبر خوشی برای مردم افغانستان خواهد بود."

رییس شورای عالی مصالحه ملی در رابطه به موجودیت اختلافات گفت که با امضای توافقنامه سیاسی با محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان، موانع برداشته شده و اجماعی شکل گرفته است که برای مذاکره و صلح به آن نیاز است.

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله روز یکشنبه ۱۷ می (۲۷ ثور) توافقنامه سیاسی را امضا کرده و به اختلافات سیاسی داخلی نقطهٔ پایان گذاشتند. اما آقای عبدالله امروز گفته است که تلاش‌ها برای تشکیل شورای عالی مصالحهٔ ملی جریان دارد.

XS
SM
MD
LG