لینک های دسترسی

Breaking News

غنی به شاناهن: هنوز لانه‌های تروریستان در کشور همسایه محو نشده است


پتریک شاناهن، سرپرست وزارت دفاع امریکا، با محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان و شمار دیگر از مقام‌های افغان دیدار کرد.

آقای شاناهن دوشنبه (۱۱ فبروری) در سفر غیرمنتظره وارد افغانستان شد و با شمار دیگر از مقام‌های افغان نیز دیدار کرد.

ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای گفته است که آقای غنی در دیدار با سرپرست وزارت دفاع امریکا گفت که استراتیژی ایالات متحدۀ امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا نتایج خوبی را در قبال داشته است.

با اینحال آقای غنی تاکید کرده است که "از بین بردن پناهگاه های افراد مسلح در کشور همسایه که هدف استراتیژیک بوده، هنوز هم به دست نیامده است."

بر بنیاد اعلامیۀ ریاست جمهوری افغانستان "هر دو جانب خاطرنشان کردند که تامین صلح پایدار، پروسۀ صلح و مبارزه با تروریزم ادامه خواهد داشت و همچنان اتحاد نظامی افغانستان و ایالات متحدۀ امریکا تا تامین صلح، تداوم خواهد یافت."

پیش از دیدار با رئیس جمهور غنی، آقای شاناهن در دیدار با حمدالله محب، مشاور امنیت ملی و اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع افغانستان بر تجهیز و آموزش قوای افغان در امر مبارزه با دهشت‌افگنی تاکید کرد.

مشاور امنیت ملی افغانستان با اشاره با اشاره "صلح به رهبری و‌مالکیت افغان‌ها" از همکاری واشنگتن در این راستا ابراز قدردانی کرد.

همچنان، سرپرست وزارت دفاع افغانستان در دیدار با آقای شاناهن خواستار همکاری بیشتر امریکا در بخش آموزش و تجهیز نظامیان افغان شده است.

آقای شاناهن، هنگام سفرش به سوی افغانستان، به خبرنگاران گفته است که تصمیم در مورد آینده افغانستان مربوط به خود افغان‌ها است.

سرپرست وزارت دفاع امریکا تاکید کرد که به او دربارۀ کاهش سربازان امریکایی از افغانستان، دستور داده نشده است.

این نخستین سفر پتریک شاناهن به عنوان سرپرست وزارت دفاع امریکا به افغانستان است.

XS
SM
MD
LG