لینک های دسترسی

Breaking News

گروگانگیری در هالند؛ مرد مسلح ۲۰۰ میلیون یورو غرامت می‌خواست


مرد مسلحی که برای چندین ساعت یک نفر را در یک فروشگاه اپل در شهر امستردام هالند گروگان گرفته بود، در بدل رهایی این گروگان به ارزش ۲۰۰ میلیون یورو (۲۲۶ میلیون دالر) رمزارز، غرامت طلبیده بود.

این رویداد که شام سه شنبه به وقوع پیوست، یکی از محلات مشهور امستردام را که از طرف شب مزدحم است، برای پنج ساعت فلج کرده بود.

پولیس هالند که به شدت مسلح بود، اطراف ساختمانی را که این فروشگاه اپل در آن موقعیت دارد محاصره کرده و حدود ۷۰ نفر را از آن ساختمان تخلیه کرد.

فرانک پاو، رییس پولیس امستردام گفت که مظنون ۲۷ ساله که بلغاریایی تبار و باشندۀ امستردام است، با یک میل سلاح خودکار و یک تفنگچه مسلح بود. او گفت که پولیس این مظنون را هنگام فرار با موتر ضربه زد و او را نقش بر زمین کرد.

آقای پاو روز چهارشنبه ۲۳ فبروری (چهارم حوت) در یک کنفرانس خبری گفت که فردی که گروگان گرفته شده بود از خود "قهرمانی" نشان داده و وضعیت را تغییر داد. در غیر آن، به گفتۀ این مقام پولیس شاید این وضعیت بسیار دیرتر از آنچه تمام شد، ادامه پیدا می‌کرد.

مظنون مسلح در تماس با پولیس تهدید کرده بود که خود را منفجر خواهد کرد. پولیس نیز تایید کرده است که وی با خود مواد منفجره را حمل می‌کرد.

رییس پولیس امستردام گفته است که مظنون در اثر برخورد با موتر پولیس زخم های جدی برداشته است و اکنون زیر نظارت پولیس در شفاخانه زیر درمان قرار دارد.

تا کنون انگیزۀ دقیق این گروگانگیری مشخص نشده است و پولیس گفته است که تحقیقات جریان دارد.

XS
SM
MD
LG