لینک های دسترسی

Breaking News

مسدود شدن ۱۳ مرکز رای‌دهی در بلخ


کمیسیون مستقل انتخابات در بلخ گفته است که از جمع ۳۱۴ مرکز رای‌دهی در آن ولایت، ۱۳ مرکز به دلایل تهدیدهای امنیتی، مسدود شده است.

مقامات کمیسیون انتخابات گفته اند که مراکز ثبت نام رای دهندگان در ولسوالی‌های چمتال، چهاربولک، دولت آباد و شورتپه آن ولایت به خاطر تهدید‌های امنیتی مسدود اند.

ولسوالی‌های یاد شده از ساحاتی اند که باشندگان آن در مورد حضور و فعالیت گروه طالبان، ابراز نگرانی کرده اند.

درهمین حال، مقام‌های امنیتی بلخ از ادامه عملیات نظامی برای پاکسازی ولسوالی هایی خبر می‌دهند که مراکز رای‌دهی در آن مسدود است.

شیرجان درانی، سخنگوی پولیس بلخ، گفت که تلاش‌ها برای باز سازی مراکز مسدود رای‌دهی ازسوی نیرو‌های امنیتی جریان دارد.

آقای درانی افزود "ما تمام سایت‌های که در ساحات شهر مزارشریف و ولسوالی‌ها بوده تحت پوشش امنیتی قرار دادیم".

مشکلات امنیتی و تقلب دو پدیده‌ یی اند که باشندگان افغانستان را از آن نگرانی دارند.

یکی از مراکز ثبت نام رای دهندگان در ولایت بلخ
یکی از مراکز ثبت نام رای دهندگان در ولایت بلخ

باشندگان بلخ از مقام‌های امنیتی و مسوولین کمیسیون انتخابات آن کشور می‌خواهند که برای رفع نگرانی‌ها تلاش‌های جدی نمایند.

مسکا، یکی از باشندگان ولایت بلخ به صدای امریکا گفت "قسمیکه شما دیدید در کابل هم چندین حوزه انتخاباتی امنیت اش تامین نبود، مردم به قیمت جان شان به آنجا رفتند، انتحار صورت گرفته و مردم به شهادت رسیدند. اگر همین گپ ها باشد هرگز مردم در انتخابات اشتراک نخواهند کرد."

ضیاالحق، باشندۀ دیگر ولایت بلخ نیز در مصاحبه ای با صدای امریکا گفت "از دولت خواهان این استیم که امنیت مردم را تامین کنند، به خصوص امنیت کسانیکه در انتخابات، چه کار میکنند و چه رای میدهند باید تامین شود"

براساس اطلاعات کمیسیون انتخابات در ولایت بلخ ثبت نام رای‎دهندگان هم اکنون در ولسوالی‌ها جریان دارد و قرار است تا به روز شنبه، پنجم ماه جوزا سال‌روان، روند ثبت نام نامزدان شورای‌هایملی وولسوالی‌ها نیز آغاز گردد.

براساس اطلاعات کمیسیون انتخابات در ولایت بلخ، ثبت نام رای‎دهندگان هم اکنون در ولسوالی‌ها جریان دارد و قرار است تا روز شنبه، پنجم ماه جوزا سال‌روان، روند ثبت نام نامزدان شورای‌هایملی و ولسوالی‌ها نیز آغاز گردد.

ثبت نام رای‌دهندگان برای اشتراک در انتخابات شورای ملی و شورا های ولسوالی‌ها به تاریخ ۲۵ حمل سال روان خورشیدی آغاز گردید.

دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در ولایت بلخ گفته است که از آغاز روند ثبت نام رای‌دهندگان تا حال حدود ۱۵۰ هزار واجد شرایط رای دهی، ثبت نام کرده اند.

XS
SM
MD
LG