لینک های دسترسی

Breaking News

سی آی ای کشتن رهبران طالبان را شدت می بخشد 


مقامات امریکایی گفته اند که ادارۀ استخبارات مرکزی ایالات متحده یا CIA تیم های کوچکی را به افغانستان اعزام می کند تا در کنار نیروهای ویژه افغان فرماندهان طالب را از بین ببرند.

روز نامۀ نیویارک تایمز گزارش داده است که این اقدام بخشی از استراتیژی دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، است که منظور آن تضعیف طالبان و وادار نمودن این گروه به میز مذاکرات صلح است.

سی آی ای این گزارش نیویارک تایمز را تایید یا رد نکرده است اما این نخستین باری نیست که این سازمان استخباراتی رهبران شورشیان را هدف قرار می دهد.

تشدید ماموریت جنگی سی آی ای همزمان با اعلام استراتیژی جدید امریکا برای افغانستان صورت می گیرد.

رئیس جمهور دونالد ترمپ محدویت های را که حکومت باراک اوباما در عملیات جنگی بر اجراات نیروهای امریکایی وضع نموده بود، حذف نموده است. با این اقدام، شمار بمباردمان نظامیان امریکایی در افغانستان چندین برابر افزایش یافته است.

آقای ترمپ حین اعلام استراتیژی اش برای افغانستان و جنوب آسیا گفت که "قاتلان باید بدانند که آنان هیچ جایی برای پنهان شدن ندارند" و قوای امریکایی در هر نقطۀ جهان، آنان را هدف قرار خواهد داد.

در حالی که سی آی ای ماموریت کشتن فرماندهان طالبان را از سرگرفته است، گروه طالبان حملات شان در افغانستان را به گونه قابل ملاحظه تشدید نموده اند. بیشتر از ۱۵۰ تن در حملات طالبان در ولایات کابل، فراه و کندهار جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG